Czytasz: Klipsy antykradzieżowe na... maśle

Klipsy antykradzieżowe na... maśle

Do czego to doszło. Duża sieć handlowa wprowadza zabezpieczenia przed kradzieżą masła!

Od kilku miesięcy szaleją ceny masła. 12 zł na kostkę? To nie żart, a ceny wciąż rosną. Ekonomiści powtarzają, że powodów podwyżek jest kilka, przede wszystkim masło podrożało na rynkach światowych. Mocno wzrosło też jego spożycie w Unii Europejskiej, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Analitycy pocieszają jedynie, że ceny masła do końca roku nie powinny już znacznie wzrosnąć, a w przyszłym roku nawet mogą spaść.

AŻ GŁOWA BOLI

Tymczasem patrząc na ceny masła, można się nabawić bólu głowy. Niektórzy zamiast je więc ze swojego jadłospisu odstawiać, po prostu je kradną. I tak na jednym z najdroższych maseł w Polsce Auchan zamontował... antykradzieżowe klipsy.

Chodzi o osełkę, która w sieciówce kosztuje około 10 zł. Na razie sprawa dotyczy tylko jednego sklepu na warszawskim Ursynowie, ale kto wie, co przyniesie czas.

NIE MÓGŁ DOLICZYĆ SIĘ MASŁA

Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan mówi, że dyrektor tutejszego sklepu zdecydował się na taki ruch, bo chce ustalić, dlaczego liczba Osełek wciąż mu się nie zgadza.

- W tym jednym jedynym sklepie mamy problem z weryfikacją łańcucha dostaw. Dyrektor chce zweryfikować wszystkie możliwe opcje, skąd mu się biorą braki na maśle – tłumaczy Patejko.

Klipsy, o których wspomina rzeczniczka, kosztują około 4 groszy, co nie zmienia faktu, że dotychczas mieliśmy z nimi do  czynienia przy drogich produktach, takich jak alkohole czy kosmetyki. Jak widać i masło jest dziś towarem ekskluzywnym.

Czytaj więcej