Czytasz: Motoryzacyjny atak na żyrafę

Motoryzacyjny atak na żyrafę

200 samochodów i motocykli stawiło się na zlocie “Klasykfest” w Tychach, wśród m.in. Maluch z drewnianymi fotelami i wojskowy UAZ.

Najpierw uroczysty przejazd ulicami Tychów, później prezentacje na placu pod tzw. „Żyrafą” w parku miejskim tuż obok magistratu. Pod „Pomnikiem Walki i Pracy”, taka jest oficjalna nazwa strzelistego obiektu, stawiły się jedno- i dwuślady. Najmłodszy miał około piętnastu lat. Wśród klasycznych piękności stawiły się prawdziwe motoryzacyjne perełki. Polskie, zagraniczne, ale wszystkie wyjątkowe z długą, barwną historią.

Jedni właściciele stawiają na dokładność i starają się, aby ich samochód był maksymalnie z epoki, w której powstawał - ściągają części nawet z zagranicy, a inni wręcz przeciwnie - chcą, aby ich auto było inne niż wszystkie. Do tej drugiej kategorii załapał się z pewnością Maluch, rok produkcji 1995, właściciel wyrzucił standardowe wyposażenie i wstawił nowe, drewniane. “Po co?” - pytam, “Takiego Malucha nikt nie będzie miał!” - odpowiada.

Majówka 2017 - "'Klasykfest" w Tychach:

Impreza, której towarzyszyły także atrakcje dla dzieci i dorosłych, z pewnością połączyła pokolenia. Rodzice, dziadkowie tłumaczyli młodszemu pokoleniu, jak kiedyś kupowało się samochody, że nie było to takie łatwe, a i milusińscy z zaciekawieniem zaglądali do wiekowych samochodów. To, co może dodatkowo cieszyć, to fakt, że wśród właścicieli pojazdów byli także młodzi ludzie, którzy potrafią docenić prawdziwe piękno starych samochodów.

Według szacunków organizatora, czyli Stowarzyszenia "Tyski Ruch Klasyków" pod Żyrafą zameldowało się około 200 pojazdów. Kolejna impreza tej rangi na jesieni.

Czytaj więcej