Silesion.PL

serwis informacyjny

Kim Rasmussen nowym trenerem MKS Perła Lublin

Doskonale znany w naszym kraju jako selekcjoner reprezentacji Polski trener od nowego sezonu poprowadzi 22-krotne Mistrzynie Polski.

Kima Rasmussena nie trzeba specjalnie przedstawiać w Polsce, bo przecież w okresie 2010-2016 był selekcjonerem naszej kobiecej reprezentacji. To właśnie wtedy Biało-Czerwone dotarły dwukrotnie do najlepszej czwórki mistrzostw świata, a duński selekcjoner zdobył renomę, stając się gorącym nazwiskiem na rynku transferowym. Z CSM Bukareszt triumfował w Lidze Mistrzyń w sezonie 2015/2016, pokonując w wielkim finale Gyori Audi ETO, a kilka tygodni po triumfie w Budapeszcie przejął zespół narodowy Węgierek.

– Nowy selekcjoner naszej reprezentacji będzie miał niezwykle trudne zadanie, by zdobyć takie zaufanie i szacunek, jakim darzyłyśmy Kima – przyznała kapitan Karolina Kudłacz-Gloc po eliminacyjnym meczu ze Słowacją w Płocku, który przypieczętował awans Biało-Czerwonych do EHF Euro 2016.

Inna legenda naszej kadry, Kinga Grzyb, zapytana dwa lata później o to, co takiego niezwykłego miał w sobie Duńczyk, że wciąż jest wspominany przez kadrowiczki, odpowiedziała:

– Lepiej byłoby zapytać, czego ewentualnie nie miał. Mogłabym wymieniać bardzo wiele jego zalet, bo potrafił odczytać każdą zawodniczkę na boisku. Materiały video były tak dokładne, że wiedzieliśmy o rywalkach prawie wszystko, a Kim zwracał nam uwagę na rzeczy, które by nam nigdy nie przyszły do głowy. Do tego kwestia pracy nad naszą mentalnością i dyscypliną, bo ta drużyna nie mogła się rozpaść, czy na boisku, czy poza nim. Mieliśmy wręcz rodzinną atmosferę i świadomość, że możemy za trenerem skoczyć w ogień. Kto wyłamywał się z zasad, kończył swój pobyt w kadrze, ale Rasmussen potrafił przekonać choćby doświadczoną Monikę Stachowską, że ma dla niej tylko jedno zadanie. Ma być naszym generałem w obronie – podsumowała lewoskrzydłowa.

Kim Rasmussen na stanowisku trenera zastąpi Roberta Lisa, który prowadził zespół od lata 2017. Objął MKS po bardzo słabym sezonie, w którym nasza drużyna pod wodzą Chorwata Nevena Hrupca zajęła czwartą lokatę w ligowych rozgrywkach. W lidze na MKS Perłę wciąż nie było mocnych, w znacznie mocniejszych europejskich rozgrywkach niż Challenge Cup, lublinianki zaliczyły natomiast jedno zwycięstwo, dwa remisy i trzynaście przegranych.

Dziękujemy Trenerowi Lisowi za osiągnięcia i minione trzy lata.

Następca trenera Roberta Lisa stanie przed zadaniem zdominowania rozgrywek ligowych i osiągnięcia sukcesów na arenie międzynarodowej.

Decyzja o zmianie na stanowisku szkoleniowca jest podyktowana słabą postawą drużyny w rozgrywkach europejskich w sezonie 2019/2020 oraz zwiększającymi się oczekiwaniami ze strony właściciela i sponsorów związanymi z sukcesami na arenie międzynarodowej.

Gdy dostaliśmy informację, że na rynku dostępny jest szkoleniowiec z najwyższej półki, postanowiliśmy podjąć decyzję o zmianie trenera pierwszego zespołu.

– Decyzja ta nie będzie powodowała podwyższenia budżetu na wynagrodzenia sztabu szkoleniowego. Trenerowi Lisowi dziękuję za trzy lata współpracy, zaangażowanie i wszystkie miłe chwile dla lubelskiej piłki ręcznej. Życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej – komentuje decyzje personalną Prezes Zarządu Bogusław Trojan.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author