Silesion.PL

serwis informacyjny

Kim jest Andrzej Z. pseudonim “Słowik”?

Andrzej Slowik Zielinski

Andrzej Slowik Zielinski

Podczas styczniowej konferencji MMA-VIP 4 Marcin Najman przedstawił publiczności Andrzeja Zielińskiego, jako nowego bossa swojej freakowej federacji. Kim jest Andrzej Zieliński i dlaczego ta informacja wywołała poruszenie? Na stronie encyklopedii internetowej Wikipedia, znajduje się życiorys Andrzeja Zielińskiego, ps. „Słowik”.(1)

-“Za organizacją MMA-VIP i dzisiaj to w końcu pokażemy i ujawnimy, stoi boss, którego serdecznie zapraszam na scenę. Boss federacji MMA VIP!. Zapraszam.” – powiedział przed prezentacją bossa Marcin Najman.
-“Wielkie brawa” – dodał Mikołaj “Joak” Janusz, konferansjer sobotniej konferencji MMA-VIP – “Witamy naszego zamaskowanego bossa. Witamy Andrzeja Zielińskiego. Przez niektórych lepiej znany jako Słowik. Może boss ma coś do przekazania publiczności? – zapytał Joak
-“Zapraszam na galę” – powiedział Andrzej Zieliński

W 2004 roku w 10. odcinek w serialu dokumentalnego TVN pt. “Alfabet mafii” poświęcono właśnie “Słowikowi”. “Andrzej Z. ps. Słowik. Uznawany za najbardziej niebezpiecznego członka tak zwanego “zarządu” Pruszkowa. Wielokrotnie karany. Raz nawet ułaskawiony przez prezydenta. Autor autobiograficznej książki i jeden z najdłużej ukrywających się i poszukiwanych listem gończym polskich przestępców. Historia kariery i upadku jednej z najsłynniejszych postaci Pruszkowa…” – możemy przeczytać w zapowiedzi odcinka o “Słowiku”.

5 lipca 2018 roku kanał Mafia PL w serwisie Youtube, tak opisywał swój odcinek, poświęcony Andrzejowi Z.

“Andrzej Z. to na swój sposób ciekawa postać. W szeregi Pruszkowa, został wprowadzony przez Marka M. ps. Oczko, swojego sąsiada z zachodniopomorskiego oraz Zbigniewa R. ps. Bolo, z którym spotkał się za kratami. W czasie ukrywania się przed policją wydał książkę “Skarżyłem się grobowi”, w której przedstawia siebie jako gorliwego katolika, z którego system więziennictwa zrobił przestępcę.”

źródła:

-https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Banasiak

-https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/alfabet-mafii-oficjalna-strona-programu-uwaga-tvn,132067.html

-https://www.youtube.com/channel/UC5PPyqzbdiKWO_cJhD2Sp9g

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024