Czytasz: Kilogram amfetaminy w zamrażalniku

Kilogram amfetaminy w zamrażalniku

Policjanci zatrzymali w Katowicach dilera narkotyków i jego dwóch klientów. W jego mieszkaniu znaleźli kolejne działki.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach otrzymali informacje, o mieszkańcu Katowic, który handluje narkotykami. Razem z policjantami z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy w środę, na jednej z ulic w Katowicach, zatrzymali na gorącym uczynku zarówno dilera narkotyków, jak i jego dwóch klientów.

Podczas przeszukania w jego samochodzie policjanci znaleźli narkotyki. Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Kolejne narkotyki kryminalni znaleźli w... zamrażalniku

Łącznie policjanci przejęli prawie kilogram amfetaminy. 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Wczoraj decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźni, którzy kupili od dilera narkotyki, usłyszeli zarzuty posiadania. Dilerowi grozi do 10 lat za kratami, a jego klientom za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. 

Czytaj więcej