Czytasz: Kierunek: wakacje! Z Pyrzowic

Kierunek: wakacje! Z Pyrzowic

01:48
Zapowiada się najlepszy okres w historii pyrzowickiego lotniska. Planuje się, że w każdym z wakacyjnych miesięcy zostanie obsłużonych pół miliona pasażerów!

Sezon urlopowy wystartował, a co za tym idzie - wystartowały również samoloty. Aktualnie z Pyrzowic można polecieć do 116 miejsc, do 31 państw na czterech kontynentach.

- Spodziewamy się od 20-25% wzrostów w każdym z letnich miesięcy. Jesteśmy bez dwóch zdań w szczycie sezonu - wyjaśnia Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport.

Siatka połączeń obejmuje około 60 tras. Jak tłumaczy Adamczyk, w czołówce połączeń jest Grecja, Hiszpania, Turcja oraz Egipt, który wraca do łask.

Zobacz wideo:

 

WYMARZONE WAKACJE W GRECJI I W MAROKU

Pani Mariola w tym roku postanowiła wraz z mężem - Jarkiem wybrać nieco bardziej egzotyczny kierunek. Jak twierdzi, lubi adrenalinę, dlatego nie boi się wyprawy do Afryki.

- Ciągnie mnie tam. Chciałabym zobaczyć coś nowego, inną kulturę - przekonuje w holu lotniska.

Z kolei pani Marta po raz drugi wybiera się do Grecji. Ze swoim mężem oraz dwójką córeczek lubi wybierać bałkański kierunek podróży, ponieważ pogoda, w odróżnieniu od tej w Polsce,  zawsze dopisuje.

- Zawsze jest jakaś obawa, ale staram się o tym nie myśleć. Uważam, że jest w miarę bezpiecznie - tłumaczy.

MILIONY PASAŻERÓW ODLATUJĄ Z PYRZOWIC

W tym roku Katowice Airport planuje obsłużyć  3,7 mln pasażerów, prawdziwy rekord, to o 500 tys. osób więcej niż rok temu, osiągając najlepsze w historii wyniki zarówno w segmencie ruchu regularnego i czarterowego. Za 20 lat lotnisko prognozuje odprawianie 7,4 mln pasażerów.

Czytaj więcej