Czytasz: Kierowcy, zachowajcie szczególną ostrożność na drogach! IMGW ostrzega

Kierowcy, zachowajcie szczególną ostrożność na drogach! IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem.

Z pewnością część z Was, po dość ciepłym weekendzie, marzyła o bardzo szybkim nadejściu wiosny. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mają jednak nieco gorsze wiadomości.

– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C. – ostrzegają synoptycy.

Komunikat obowiązuje od godziny 20:00 w niedzielę, do godziny 8:00 w poniedziałek. Informacja o niesprzyjających warunkach atmosferycznych dotyczy całego województwa śląskiego. 

Ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy stopień zagrożenia.

– Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. – ostrzega IMGW.