Czytasz: Od dziś kolejne utrudnienia w Sosnowcu!

Od dziś kolejne utrudnienia w Sosnowcu!

W środę kończą się prace przy remoncie ul. 3 Maja w Sosnowcu pod tzw. „ślimakiem”.  Sprawdź, jakie utrudnienia czekają Cię na drodze.

W środę rozpocznie się kolejny etap remontu drogi w centrum Sosnowca. W pierwszej kolejności prace będą toczyły się na fragmentach ul. 3 Maja od wysokości budynku dawnego Sezamu do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.  Z tego powodu na skrzyżowaniu nastąpi zmiana organizacji ruchu. Na czas remontu powstanie tymczasowe rondo, a sygnalizacja świetlna będzie wyłączona.

>> CZYTAJ: SZYKUJE SIĘ PARALIŻ KOMUNIKACYJNY SOSNOWCA <<

Drugim sektorem objętym remontem będą jezdnie od wysokości ul. Śmigielskiego do ul. Mościckiego.

OBJAZDY W SOSNOWCU:

Objazd dla jadących ul. Piłsudskiego (od strony CH Plaza). Kierunek 3 Maja (plac Stulecia): U zbiegu 3 Maja i Piłsudskiego powstało tymczasowe rondo, które należy objechać. Bezpośredni skręt w prawo, z ul. Piłsudskiego na 3 Maja jest niedostępny.

Objazd dla jadących ul. Piłsudskiego (od strony starego Sosnowca). Kierunek 3 Maja (Plac Stulecia): U zbiegu 3 Maja i Piłsudskiego powstało tymczasowe rondo, na którym należy skręcić w lewo.

Objazd dla jadących ul 3 Maja (od dworca PKP): Przed skrzyżowaniem z ul Piłsudskiego jezdnia zwęża się do jednego pasa (lewy pas), który służy do jazdy w każdym z kierunków.

Objazd dla jadących ul. 3 Maja (od Placu Stulecia):

- kierunek ulica Mościckiego: Zjazd z ul. 3 Maja bezpośrednio w ulicę Mościckiego jest niedostępny. Aby dojechać do ul. Mościckiego należy objechać przystanek tramwajowy pod tzw. „ślimakiem”.

- kierunek Środula: bez objazdów.

- kierunek ul. Orla (przez tzw. „ślimak”): bez objazdów.

- kierunek Środula: bez objazdów.

Objazd dla kierowców zjeżdżających z CWK („Ślimak”, ul. Orla):

- kierunek 3 Maja (dworzec PKP): Po zjeździe z wiaduktu należy objechać przystanek tramwajowy pod „ślimakiem”. Bezpośredni skręt w prawo w ul. 3 Maja jest niedostępny.

- kierunek ul. Mościckiego: bez objazdów.

- kierunek Środula: bez objazdów.

Objazd dla kierowców jadących ulicą Parkową:

- kierunek Środula: Skręt w prawo w ulicę 3 Maja jest niedostępny. Aby pojechać w kierunku Środuli należy objechać wysepkę z przystankiem tramwajowym pod „ślimakiem”.

- kierunek ul 3 Maja (dworzec PKP): bez objazdów.

- kierunek ul. Mościckiego: bez objazdów.

Zmiana organizacji ruchy na wiadukcie w ciągu ul. Prusa i Blachnickiego.

Wyłączony z ruchu będzie zjazd dla kierowców jadących ul. Blachnickiego z kierunku Zagórza w zjazd na ul. 3 Maja w kierunku centrum Sosnowca. Aby dojechać do centrum Sosnowca należy za wiaduktem pojechać prosto, następnie skręcić w lewo w ul. Norwida. Później na rondzie należy pojechać prosto i zjechać na ul. 3 Maja.

Czytaj więcej