Czytasz: Kierowca słaniał się na nogach. Ale nie był pijany

Kierowca słaniał się na nogach. Ale nie był pijany

O tym, że pozory często mylą przekonali się tyscy policjanci. Chcieli zatrzymać kierowcę, podejrzewając, że jest na promilach. Prawda była jednak inna

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20.00 na ulicy Jedności w Tychach. To tu według zgłaszających, do mercedesa wsiadać miał pijany kierowca.

- Policjanci, którzy zareagowali na zgłoszenie, na środku drogi zauważyli wskazany samochód. Kierowca stał obok pojazdu i trzymając się drzwi słaniał się na nogach – relacjonuje oficer dyżurny tyskiej policji. Interweniujący policjanci nie wyczuli jednak od mężczyzny alkoholu.

Okazało się, że 72-letni kierowca jest natomiast chory na cukrzycę. Stróże prawa natychmiast podali mu do picia słodzony napój. I dobrze zrobili, bo po przyjeździe karetki pogotowia okazało się, że mężczyzna miał skrajnie niski poziom cukru w organizmie, a co z tego wynikało - chwilowe zaniki świadomości. - Gdyby nie szybka pomoc policjantów, a następnie pogotowia ratunkowego, spadek cukru mógłby skończyć się dla niego tragicznie – zaznacza oficer.

Czytaj więcej