Czytasz: Weekend z polskimi olimpijczykami. Terminarz Igrzysk!

Weekend z polskimi olimpijczykami. Terminarz Igrzysk!

Ceremonia otwarcia już dzisiaj. W weekend Polacy powalczą o siedem medali!

Reprezentaci Polski powalczą w dwunastu dyscyplinach. Pierwsze emocje z udziałem Polaków podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018 zapewnili nam skoczkowie. W kwalifikacjach, które przeprowadzono w czwartek, Kamil Stoch zajął drugie miejsce, Dawid Kubacki był trzeci.

Nie tylko skoczkowie

Już w sobotę rano o pierwszy medal powalczą polskie reprezentantki w biegu łączonym na 15 km. Jeszcze przed południem przeprowadzone zostaną kwalifikacje w short tracku kobiet na 500m i 3000 m. W tym samym czasie wystartują saneczkarze. W południe o medal powalczą panie w finale łyżwiarstwa szybkiego na dystansie 3000 m. Ostatni start tego dnia kobiet należy do biatlonistek w sprincie na 7,5 km.

Ukoronowaniem pierwszego dnia Igrzysk będzie start polskich skoczków. O 13:35 rozpoczną rywalizację na skoczni normalnej. W kwalifikacjach Kamil Stoch był drugi, a Dawid Kubacki trzeci.

Nie przegap startu Polaków

8:15, biegi, bieg łączony 15 km K (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz)
11:00, short track, 500 m K (Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska)
11:10, saneczkarstwo, jedynki M (Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz)
12:00, łyżwiarstwo szybkie, 3000 m K (Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek)
12:15, biathlon, sprint K (maksymalnie cztery, Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk)
12:20, skoki, seria próbna i konkurs na skoczni normalnej M (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot)

Niedziela będzie należała do mężczyzn. O medale powalczą w trzech dyscyplinach. Jako pierwsi zmierzą się alpejczcy w zjeździe. Wieczorem finał łyżwiarstwa szybkiego na 5000m i saneczkarze w jedynkach.  

 

Czytaj więcej