Czytasz: Sprawdź, kiedy twoje dziecko nie pójdzie do szkoły

Sprawdź, kiedy twoje dziecko nie pójdzie do szkoły

Do końca wakacji pozostały już tylko trzy tygodnie. Rodzice dzielnie zaopatrują pociechy w wyprawę szkolą; plecak, piórnik książki… Ponad dwa miesiące letniej laby dobiega końca.

Wakacje to ulubione chwile w życiu uczniów. Jak długo by nie trwały i tak będą za krótkie. Jeszcze chwilę można cieszyć się beztroskimi dniami, jednak już za chwilę trzeba będzie nastawić budzić i maszerować do szkoły. Nie zapominajcie, że w tym roku szkoła nie rozpocznie się 1 września! Uroczysty apel w tym roku zaplanowano na 4 września. >> WIĘCEJ << 

Wolne dni w roku szkolnym  2017/2018

Powrót po 11 tygodniach do szkoły, nauki i sprawdzianów może być ciężki. Na pocieszenie dodajemy, że pierwsze wolne dni nadejdą dość szybko. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło właśnie przerwę świąteczną, zimową i wiosenną.

Choć w rozpisce MEN nie uwzględniono kilku świąt, doświadczenie pokazuje, że zapewne będą one wolne. Chociażby Dzień Edukacji Narodowej (14 października), święto belfrów w tym roku wypada w sobotę. Czy dzieci nie pójdą do szkoły 13 października? Tego jeszcze nie wiemy, o okazyjnym wolnym zadecydują dyrektorzy poszczególnych placówek. Jedno jest pewne, nawet jeśli dzieci zostaną w szkole nie odbędą się tradycyjne lekcje – przez cały dzień kadra będzie świętować, młodzież przygotuje prezenty oraz uroczystą akademię.

Najmłodsi mogą spodziewać się wolnego również 1 listopada (środa), wtedy wraz z rodzicami odwiedzą groby najbliższych, aby uczcić dzień Wszystkich Świętych. W niektórych szkołach również Zaduszki ( 2 listopada) to dzień wolny od nauki.

Rok szkolny 2017/2018: Boże Narodzenie 2017 

Jeśli chodzi o grudzień, przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia 2017 r. Końcowa data nie została jeszcze dokładnie określona. Dzieci nie pójdą do szkoły na pewno aż do 1 stycznia 2018 r. Jednak kolejne dni wolne (2 i 3 stycznia) ustala dyrektor zarządzający placówką, dlatego nie jest pewne, kiedy zakończy się przerwa świąteczna. Wszystko zależy od praktyk stosowanych przez dyrektora.

Rok szkolny 2017/2018: ferie zimowe 2018

Wraz z rozpoczęciem nowego roku na uczniów czekają ferie zimowe. W tym roku w śląskim wypoczynek rozpocznie się pod koniec stycznia.

Kiedy rozpoczną się ferie zimowe? Podział na województwa

  • 15-28 stycznia 2018 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 22 stycznia – 4 lutego 2018 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 29 stycznia – 11 lutego 2018 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 12-25 lutego 2018 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Rok szkolny 2017/2018: Wielkanoc 2018

W tym roku Święta Wielkanocne odbędą się dość późno, dopiero 1 i 2 kwietnia. Jednak dzieci i młodzież szkolna ostatni raz do szkoły pójdzie  28 marca (środa). Dzień później, 29 marca rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna, która potrwa do 3 kwietnia 2018 r. 

Rok szkolny 2017/2018: Zakończenie roku szkolnego

W zależności od poziomu nauki oraz rodzaju szkoły uczniowie pożegnają się z nią w różnych terminach:

  • 5 stycznia 2018 r. zakończenie zajęć w klasach (semestrach) programowo najwyższych liceów ogólnokształcących dla dorosłych

  • 26 stycznia 2018 r. zakończenie zajęć w klasach (semestrach) programowo najwyższych w szkołach policealnych i w oddziałach dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych

  • 27 kwietnia 2018 r. zakończenie zajęć w klasach (semestrach) programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych

  • 22 czerwca 2018 r. zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Od tego dnia dzieci rozpoczną letnie wakacje. Do szkoły powrócą dopiero 3 września 2018 r.

  

Czytaj więcej