Czytasz: Dziś najdłuższy dzień w roku. Co to dla nas oznacza?

Dziś najdłuższy dzień w roku. Co to dla nas oznacza?

Dzień w końcu trwa dłużej niż zwykle, więc może uda się zrobić wszystko, co zaplanowaliśmy?

Najdłuższy dzień w roku 2018 to szansa dla wielu z nas. Dzień w końcu trwa dłużej niż zwykle, więc może uda się zrobić wszystko, co zaplanowaliśmy? Nie ma co ukrywać, że raczej każdego z nas cieszy moment kiedy zauważamy, że coraz dłużej jest jasno za oknem. Mimo że doba trwa wciąż tylko 24 godzin, mamy więcej energii i czasu, żeby zrobić zaplanowane wcześniej rzeczy.

Data najdłuższego dnia w roku

Najdłuższy dzień w roku 2018 wypada 21 czerwca. Jest to data przesilenia letniego, czyli inaczej początek kalendarzowego lata. Tego dnia zaczyna się najcieplejszy okres w roku i oznacza, że już niedługo zaczną się wakacje. W tym roku sielskie dni dla dzieci i młodzieży, które świętują zakończenie roku szkolnego przypada dzień później. Ten dzień dla wielu jest czymś pozytywnym, jednak zdarzają się osoby, które bardzo silnie przeżywają letnie przesilenie, które wiąże się z nadwrażliwością i złym humorem. Mamy jednak nadzieję, że zapowiadane słońce sprawi, że najdłuższy dzień w roku nikomu nie przysporzy takich problemów.

Najdłuższy dzień to i najkrótsza noc

Jak pisaliśmy wcześniej, mimo że 21 czerwca mamy najdłuższy dzień w roku 2018, to doba wciąż ma tylko 24 godziny. Co za tym idzie, skraca się czas snu, ponieważ słońce zachodzi o 21 a wstaje nieco po 4 nad ranem. Oczywiście, wielu z nas jest w stanie poświęcić niewyspanie dla najdłuższego dnia w ciągu roku. Podczas tej nocy nie warto spać, ponieważ wtedy według tradycji odbywa się Noc Kupały, która w ostatnich latach obchodzona jest różnego rodzaju wydarzeniami muzycznymi i kulturalnymi. Warto sprawdzić, czy w okolicy nie jest organizowane tego typu wydarzenie, na które zdecydowanie warto się wybrać.

Mimo że najdłuższy dzień w roku 2018 oznacza, że teraz dni zaczną znowu być coraz krótsze, warto wykorzystywać letnie, ciepłe wieczory na spędzaniu czasu z bliskimi i rodziną. Polecamy aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, żeby zbierać siły na wrześniową złotą polską jesień.

Pierwszy dzień lata 2018 - zaczęło się lato. Zobacz memy: