Czytasz: Kiedy jest dzień wagarowicza?

Kiedy jest dzień wagarowicza?

Kiedy jest dzień wagarowicza? Co robić w wagary? Jakie są zwyczaje na dzień wagarowicza?

21 marca, pierwszy dzień wiosny, to tradycyjnie również dzień wagarowicza. 

Dzień wagarowicza - skąd się wziął?

Dzień wagarowicza obchodzony jest pierwszego kalendarzowego dnia wiosny, czyli 21 marca. Początek wiosny przywodzi nam na myśl pierwsze ciepłe dni, nowe miłości, zbliżające się wakacje i wolne leniwe dni. Dzień wagarowicza, w czasie którego nie jesteśmy w szkole daje nam przedsmak radosnych dni i rozpusty.

Kiedy jest dzień wagarowicza 2018?

Dzień wagarowicza 2018 jest 21 marca. W tym roku dzień wagarowicza wypada w środę.

Jakie są zwyczaje na dzień wagarowicza?

Przede wszystkim "świętuje" się go nie pójściem do szkoły - wspólnym lub z przyjaciółmi. W dzień wagarowicza zostaje się w domu i odsypia, a później najczęściej wychodzi się na spacer do parku i lasu. Często wychodzi się też pochodzić po centrum handlowym, ale skoro to pierwszy dzień wiosny, to warto wykorzystać ten dzień na zażycie trochę świeżego powietrza lub nawet pożegnanie zimy i utopienie marzanny.

Dzień wagarowicza. Jakie są alternatywy dla wagarów?

Szkoły raczej nie uznają tego święta uczniów, dlatego wymyślają różne sposoby, żeby zatrzymać tego dnia uczniów w szkołach. A właściwie przyciągnąć ich do szkół. Dlatego poza groźbami surowych kar za nieobecności tego dnia, organizują jakieś ciekawe wydarzenia szkolne dla uczniów. Proponują wyjścia na spacery, do kina, krótkie wycieczki.

Mówi się, że jest to jedyny dzień, w którym porządnemu uczniowi wypada iść na wagary, a temu o lżejszym podejściu do nauki, w ramach święta, pojawić się w szkole.