Czytasz: Kibole z zarzutami
Dziesięciu kiboli usłyszało zarzut po sobotniej zadymie w centrum Katowic.

Pseudokibice, którzy próbowali doprowadzić do bójki w centrum Katowic zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Dziesięciu najbardziej agresywnych chuliganów w wieku 18-38 lat odpowie za czynny udział w zbiegowisku, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Śledczy określili ich wybryk jako chuligański. Sprawcy poniosą więc surowszą karę. Jedna osoba odpowie za przestępstwo z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Próbowała wnieść materiały pirotechniczne, za co grozi do 5 lat więzienia. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

W sobotni wieczór doszło do zamieszek w centrum Katowic, w okolicach Spodka. Zebrała się tam grupa kilkuset pseudokibiców katowickich i zabrzańskich drużyn. Próbowali doprowadzić do bójki, zaczęli rzucać niebezpiecznymi przedmiotami oraz odpalać race i petardy. 

Śledczy analizują też nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer. Nadal prowadzone są czynności mające na celu zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w tym zajściu. 

kibole zatrzymani

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News
22 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi