Czytasz: Kibole w rękach policji
Kryminalni zatrzymali 6 osób i przejęli blisko pół kg metaamfetaminy oraz blisko 200 działek amfetaminy i marihuany.

6 mężczyzn zostało zatrzymanych podczas akcji przeprowadzonej jednocześnie w kilku miejscowościach na terenie Śląska.

Troje z nich to pseudokibice sympatyzujący z katowicką drużyną piłkarską. Jak ustalili śledczy działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlowali narkotykami m.in. kokainą, amfetaminą oraz marihuaną.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Mikołowie, gdzie zatrzymano 18-latka. Mężczyzna 15 sierpnia br. na ulicy Mariackiej w Katowicach brał udział w chuligańskiej zadymie kiboli. Wtedy to grupa około 200 pseudokibiców wracająca z meczu zatrzymała pociąg i zaczęła atakować ludzi oraz niszczyć lokale przy ul. Mariackiej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i poddał się dobrowolnie karze. 

Kolejni zatrzymani pseudokibice to również sympatycy drużyny z Katowic. Mężczyźni w maju tego roku podczas meczu między drużynami GKS Katowice, a Chrobrym Głogów wtargnęli w kominiarkach na murawę boiska przy ulicy Bukowej. Wczoraj podczas przeszukania mieszkania u 21-latka z Imielina policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 200 działek dilerskich amfetaminy i marihuany. Natomiast w mieszkaniu 19-latka z Mysłowic było blisko pół kg metaamfetaminy.

Akcję przeprowadzili policjanci z referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości i wywiadowcy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator i sąd. Jak zapowiadają śledczy planowane są kolejne zatrzymania.

Czytaj więcej