Czytasz: Kibice Ruchu Chorzów pomogli rodzinie w potrzebie

Kibice Ruchu Chorzów pomogli rodzinie w potrzebie

Kibice Ruchu Chorzów stanęli na wysokości zadania. Zrobili Szlachetną Paczkę dla rodziny, której darczyńca wycofał się z akcji.

- Gdy zapadała spontaniczna decyzja o pomocy dla pozostawionej bez paczki rodziny, celem była naprawa błędu niewdzięcznego darczyńcy. I trwało to przez cały czas zbierania darów, kompletowania zakupów. Aż w końcu nadszedł dzień wręczenia prezentów, pierwszy kontakt z tą rodziną. I uświadomiliśmy sobie, po co tak na prawdę tam jesteśmy i komu pomagamy – mówią kibice Ruchu Chorzów.

- Trud życia tej niezwykłej rodziny sprawił, że gardło zaciskało się samo. Tak, że po wyjściu przez chwilę nie mogliśmy ze sobą normalnie porozmawiać – dodają.

Mocno doświadczona rodzina, która kocha się z całych sił szczerą miłością. Prezenty świąteczne bardzo ucieszyły rodzinę.

Opowiadają kibice: - W takich chwilach człowiek uświadamia sobie, że powinien bardziej doceniać to co ma, nie przejmować się błahostkami. Ludzie ze Szlachetnej Paczki zmienili zdanie o kibicach po tej akcji.

Przypomnijmy. Finał tegorocznej Szlachetnej Paczki, czyli pomocy najbardziej potrzebującym, odbył się 9 grudnia. Niestety. Jeden z darczyńców wycofał się w ostatniej chwili, pozostawiając chorzowską rodzinę bez szans na udane Święta. Z pomocą przyszli kibice Ruchu Chorzów. Zorganizowali zbiórkę darów, żywności, obuwia, odzieży i pieniędzy. Zrobili paczki, które wręczyli rodzinie z Chorzowa, która boryka się z wielkimi problemami zdrowotnymi.

Czytaj więcej