Czytasz: Kibice Górnika Zabrze odpalą na ulicach miasta race

Kibice Górnika Zabrze odpalą na ulicach miasta race

Kibice Górnika Zabrze zapowiedzieli w sieci, że w najbliższy piątek odpalą na ulicach miasta prawie 1948 rac.

– W piątek zbieramy się pod stadionem pod kasami o godzinie 18:15 Do nabycia będą race w cenie 20 zł ! ( starczy dla każdego) Od 18:40 dzielić będziemy ludzi na ulice! Musi nas być 1948 osób!!! – czytamy na Facebooku Torcida Górnika.

Z jakiego powodu kibice z Zabrza pojawią się na ulicach miasta? W najbliższy piątek, 14 grudnia przypada 70-lecie Górnika Zabrze. Jak wynika z informacji dostępnych w sieci, kibice chcą utworzyć wokół stadionu literę G, a następnie o 19:48 odpalić przygotowane race.

Górnik Zabrze został założony 14 grudnia 1948 roku, z połączenia KS "Zjednoczenie", KS "Concordia", KS "Pogoń" i KS "Skra" pod nazwą ZS "Górnik". Górnik Zabrze to 14-krotny mistrz Polski, 4-krotny wicemistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu Polski oraz Pucharu Ligi a także finalista Pucharu Zdobywców Pucharów oraz ćwierćfinalista Pucharu Mistrzów i Pucharu Intertoto.

70-lecie Górnika Zabrze

Z kolei w niedzielę (16 grudnia) z okazji 70-lecia klubu Górnik Zabrze w Domu Muzyki i Tańca odbędzie się uroczysta gala.

– Gala będzie miała charakter dwugodzinnego show multimedialno – muzycznego. To niepowtarzalna okazja, by obejrzeć unikatowe archiwalne filmy oraz bramki z legendarnych meczów, a także do wspólnego celebrowania wielkiego święta w gronie największych piłkarskich gwiazd Górnika – Włodzimierza Lubańskiego, Stanisława Oślizły, Zygfryda Szołtysika, Jerzego Gorgonia, Huberta Kostki, Jana Banasia, Waldemara Matysika, Andrzeja Pałasza, Ryszarda Komornickiego i wielu innych.– czytamy na stronie Górnika Zabrze.