Czytasz: Kibice Górnika Zabrze grożą prezydent Rudy Śląskiej

Kibice Górnika Zabrze grożą prezydent Rudy Śląskiej

Urząd Miasta rozważa podjęcie kroków prawnych wobec tych osób.

Po komentarzach, jakie prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic zamieszczała na Facebooku pod adresem tragicznie zmarłego Dariusza Pastora, w sieci aż wrze. Kibice Górnika Zabrze na Grażynie Dziedzic nie zostawili suchej nitki.

PREZYDENT RUDY ŚLĄSKIEJ OBRAZIŁA RODZINĘ ZMARŁEGO KIBICA GÓRNIKA ZABRZE?

„Dziękujemy naszej Pani prezydent za bycie największą, bezduszną pi*dą tego roku”, to jeden z najłagodniejszych komentarzy, jakie posypały się na Faceboku Torcida Górnik Zabrze.

Teraz Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej rozważa podjęcie kroków prawnych wobec osób zamieszczających tego typu komentarze i kierujących wobec Grażyny Dziedzic groźby. Jak się bowiem okazuje, pani prezydent jest zastraszana już od tygodnia i do późnych godzin nocnych otrzymuje na swoim Messengerze wiadomości z pogróżkami.

- Pani prezydent miała odwagę przyznać się do swojej niefortunnej wypowiedzi i przeprosić za nią. Wyjaśniła, co miała na myśli i opublikowała to na swoim Facebooku. Natomiast to, co robi druga strona, jest przerażające – mówi Krzysztof Mejer, zastępca prezydenta Rudy Śląskiej.

Mejer mówi, że wpisy, które publikowała Dziedzic, nie upoważniają nikogo, do takiej nagonki na jej osobę. - Nie tak prowadzi się dyskurs publiczny. Nie wolno bić, zabijać drugiego człowieka, ale również nie wolno go szkalować, obrażać i mu grozić. W tym wypadku jest niestety cały wachlarz takich postaw i na to naszej zgody nie ma – dodaje Mejer.


Koniec współpracy z Górnikiem i Ruchem

- Dotychczas myśleliśmy, że można powadzić dialog z kibicami obydwu drużyn i staraliśmy się z nimi współpracować. W tej chwili to wszystko zostało przekreślone – stwierdza.

Zastępca prezydenta mówi, że zarzucanie Grażynie Dziedzic, że zachowała się niewłaściwie, po tym, jak zachowują się kibice Górnika, jest nie na miejscu.

- Nie wolno robić takiej nagonki na drugiego człowieka, bez względu czy jest się kobietą, czy mężczyzną, czy pełni się funkcje prezydenckie, czy jakiekolwiek inne – mówi Mejer.

Część internatów podziela zdanie Mejera.

- Ale to prezydent Grażyna Dziedzic jest w skandaliczny sposób atakowana. I jej adwersarze nie zwracają uwagi, że mówią do kobiety. Ja zdecydowanie wolę prezydenta, który mówi i pisze co myśli niż kombinatora – pisze Paweł Musioł.

Czytaj więcej