Silesion.PL

serwis informacyjny

Keywords Studios otwiera największe biuro gamingowe na Śląsku

Global Office Park 3 zdj. Cavatina Holding

Global Office Park 3 zdj. Cavatina Holding

  • W nowej lokalizacji w katowickim kompleksie biurowym Global Office Park (Cavatina Holding) zatrudnienie znalazło ponad 1000 osób pracujących przy grach wideo.

Keywords Studios to lider branży gamingowej, który od 1998 roku świadczy szeroki wachlarz usług dla takich gigantów jak Ubisoft, Google, Nintendo, Microsoft czy Electronic Arts. Firma dysponuje ponad 70 studiami zlokalizowanymi strategicznie w 23 krajach na 5 kontynentach. Największym biurem w Europie jest właśnie to zlokalizowane w stolicy Górnego Śląska! Katowickie studio powstało w lipcu 2018 i w zaledwie cztery lata odnotowało imponujący wzrost zatrudnienia z niespełna 50 do ponad 1000 osób, pracujących w trzech liniach serwisowych: Functionality Quality Testing (testy funkcjonalne gier wideo), Player Support (wsparcie gracza) i Localization Quality Assurance (zapewnienie jakości lokalizacji). Dynamiczny rozwój firmy wymusił poszukiwania nowego obiektu, który byłby w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu Keywords Studios na powierzchnię biurową.

Wybór padł na kompleks Global Office Park, flagowy projekt Cavatina Holding zlokalizowany w centrum Katowic. W transakcji najemcę w wspierała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. W ostatnich dniach doszło do oficjalnego przekazania nowej powierzchni biurowej. Wstęgę przecięli Regionalny Dyrektor Zarządzający Keywords Studios Fulvio Sioli i Wiceprezydent Miasta Katowice Bogumił Sobula. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili również m.in. przedstawiciele branży gamingowej oraz lokalnych Partnerów firmy, takich jak Akademia WSB, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach czy Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Keywords Studios zajmie co najmniej 9300 m2, co czyni firmę największym najemcą wieży A1 kompleksu Global Office Park. Na siedmiu piętrach, poza komfortowymi stanowiskami pracy, można znaleźć wiele udogodnień dla pracowników, w tym najnowsze konsole, bilard, automaty do gier, a nawet… zjeżdżalnię! “To była zarazem krótka i długa podróż. Krótka – bo zaczęliśmy zaledwie cztery lata temu i organiczny wzrost do poziomu 1000 pracowników, bez żadnych przejęć, jest niesamowity. Długa – bo ilość rzeczy, którą udało się w tym czasie osiągnąć, jest naprawdę imponująca“, mówi Fulvio Sioli, Regionalny Dyrektor Zarządzający Keywords Studios.

Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa wskazuje, że: „Katowice już od dłuższego czasu są związane z globalnym gamingiem – między innymi poprzez organizację od 2013 roku Intel Extreme Masters. Ten event był jednym z impulsów dla podjęcia działań na rzecz realizacji wyjątkowego na skalę kraju projektu: Katowickiego Hubu Gamingowo-Technologicznego. Obserwując rozwój Keywords Studios jestem przekonany o słuszności wybranego kierunku działania. Dzięki takim inwestorom udaje nam się z sukcesem przeprowadzać cały czas trwającą transformację lokalnej gospodarki, rozwijając w niej kolejną wyspecjalizowaną branżę. Odpowiada ona na potrzeby katowiczan poszukujących nowych możliwości dla rozwoju. Gratuluję wzrostu i życzę kolejnych sukcesów!

Player Support Manager Marek Niszkiewicz, który jest odpowiedzialny za powstanie śląskiego oddziału firmy, przyznaje: “Dostrzeżenie potencjału branży gier przez miasto Katowice i wsparcie, jakie miasto oferuje w promowaniu gier, pomogło nam w podjęciu decyzji dotyczącej lokalizacji naszego przedsięwzięcia. Dynamiczny rozwój Keywords Studios na Śląsku jest możliwy w głównej mierze dzięki dostępności lokalnego talentu i szerokiemu zainteresowaniu grami w regionie. Dysponujemy teraz świetną przestrzenią w nowym biurowcu w centrum miasta, co stwarza doskonałe możliwości dalszego rozwoju“.

Wtóruje mu FQA Regional Director Chris Bewick: “Ten fantastyczny, nowoczesny budynek stanowi doskonałe dopełnienie naszych zaawansowanych usług branżowych. Nowe biuro jest również świadectwem ciężkiej pracy wszystkich zespołów i działów. Katowicki oddział Keywords Studios Katowice zasługuje na doskonałe miejsce pracy, które odzwierciedla nasz ponadprzeciętny wysiłek. Dodatkowo, chciałbym podziękować Miastu Katowice, naszym Partnerom i zespołom firm Cavatina Holding i Cushman & Wakefield“.

Zlokalizowany w katowickim Śródmieściu Global Office Park to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. 104-metrowa wieża A1, w której znajduje się nowe biuro Keywords Studios, spełniła wymogi międzynarodowej certyfikacji BREEAM na poziomie Outstanding, uzyskując maksymalne noty w kategoriach dotyczących gospodarowania i oszczędzania wody oraz ekologii i wykorzystania przestrzeni.

Przykładamy największą wagę do tego, aby użytkownikom naszych obiektów zapewnić wygodne i zdrowe środowisko pracy czy rekreacji, realizując przy tym strategię ograniczania wpływu nieruchomości na środowisko naturalne. Global Office Park to nie tylko niezwykle nowoczesny, dobrze zaprojektowany obiekt biurowy. To przede wszystkim otwarty na miasto, wzbogacający jego infrastrukturę kompleks mixed-use wpierający przemiany zachodzące w centrum Katowic. Tym bardziej cieszymy się, że tak dynamiczna i innowacyjna firma jak Keywords Studios będzie obecna w tym kompleksie – to wzmocni jeszcze bardziej miastotwórczy efekt naszej inwestycji”, komentuje Sebastian Suchodolski, Head of Leasing w Cavatina Holding.

Możliwość uczestniczenia w tak dynamicznym i kreatywnym projekcie to duże wyróżnienie i zaszczyt dla Cushman & Wakefield. Trzymamy kciuki za kolejne fazy rozwoju naszego Klienta i jesteśmy przekonani, że tak wykończone biuro sprawdzi się znakomicie i odpowie na oczekiwania i potrzeby pracowników Keywords Studios”, mówi Agata Jaśniak, Negotiator w Cushman & Wakefield.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author