Czytasz: „Każda plastikowa rączka się przyda”

„Każda plastikowa rączka się przyda”

Po piosence czas na happening. Ludziki naprawią katowickie schody?

Wiosną 2017 roku nastał trudny czas dla mieszkańców Śląska. Wtedy oficjalnie unieruchomione zostały ruchome z założenia schody na katowickim dworcu. W 2018 roku PKP ogłosiło najpierw w sierpniu, a później w październiku przetarg, którego celem było wprawienie katowickich stopni w ruch. Problemem okazał się brak chętnych, którzy chcieliby usunąć obecnie istniejące schody i sprawić, aby w ich miejscu pojawiły się nowe, tym razem ruchome już nie tylko z założenia. 

Zamiast remontu i zmian ułatwiających życie mieszkańcom, doczekaliśmy się... piosenki o schodach na katowickim dworcu. W najbliższą niedzielę planowany jest także happening „Ludziki naprawiają ruchome schody”. Dwaj chętni do pracy robotnicy pojawili się już dzień po Walentynkach, ale nie dają rady sami.

- Ludziki Pomocy! Nasi dwaj robotnicy nie dają rady. Partacze od 2 lat nie potrafią naprawić ruchomych schodów na katowickim dworcu. Weźmy sprawy w swoje ręce! Przynieście ludziki i klocki, razem spróbujmy w końcu naprawić tę usterkę! Spotkajmy się przy betonowym murku - apelują inicjatorzy akcji.

 

Czytaj więcej