Czytasz: Kazał pobić pseudokibiców, teraz zajmie się nim prokuratura

Kazał pobić pseudokibiców, teraz zajmie się nim prokuratura

Policjanci zatrzymali kolejną osobę powiązaną z grupą przestępczą działającą na terenie naszego województwa.

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku śledczy z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali 10 członków grupy, którą stanowili liderzy bojówki pseudokibiców. Tym razem w ręce policjantów wpadł 41-latek, który zlecił ciężkie pobicie innego mężczyzny. Dzisiaj zatrzymany mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury.

fot. Śląska Policja

Po nitce do kłębka, czyli zleceniodawcy pobicia

W Zawierciu zatrzymano 41-letniego mieszkańca Częstochowy. Jest on podejrzany o zlecenie członkom przestępczej szajki pobicia innego mężczyzny. Do przestępstwa doszło w kwietniu 2016 roku w Szczekocinach, w jednym z lokali z maszynami do gier hazardowych. Wówczas kilku mężczyzn ciężko pobiło 47-latka oraz zdemolowało lokal. Na trop ich zleceniodawcy policjanci trafili podczas rozpracowywania i kompletowania dowodów potwierdzających przestępczą działalność grupy pseudokibiców.

Gang pseudokibiców rozbity

Członkowie tej grupy w latach 2014-2016 dokonywali licznych przestępstw na obszarze naszego województwa. Specjalizowali się w oszustwach, wyłudzaniu haraczy, czerpaniu korzyści z prostytucji i innych przestępstwach kryminalnych. Tworzyli ją liderzy bojówki pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich, którzy organizowali i uczestniczyli w tzw. „ustawkach kiboli”. Dwa miesiące temu intensywna praca śledczych doprowadziła do zatrzymania i aresztowania przywódców oraz członków tej grupy przestępczej.

Zobacz materiał video z zatrzymania (źródło: Śląska Policja):

Czytaj więcej