Czytasz: Katowicka ,,filmówka" z kolejną prestiżową nagrodą!

Katowicka ,,filmówka" z kolejną prestiżową nagrodą!

Grand Prix trzeci już raz pojedzie do Katowic!

Jury Nagrody Architektonicznej POLITYKI wybrało najlepszą realizację 2017 r. Zwycięzcą zostaje siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, która całkiem niedawno zotała okrzyknięta ,,Bryłą roku". 

Nagroda Architektoniczna "Polityki" przyznawana jest od siedmiu lat; w ubiegłym roku Grand Prix zdobyło szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy, wcześniej wśród laureatów tej nagrody znalazły się m.in. Cricoteka w Krakowie.

Przyznawane przez jury Grand Prix – trafiło do rąk trzech pracowni - BAAS z Barcelony (główny projektant), Grupa 5 Architekci oraz Małeccy Biuro Projektowe – za siedzibę Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gmach ten zdobył już w tym roku wiele nagród, jest z pewnością jedną z najciekawszych realizacji ostatniego roku.

Nagroda trzeci już raz w swojej siedmioletniej historii pojedzie do stolicy metropolii. W pierwszej edycji konkursu w 2011 roku zwyciężyło Centrum Informacji Naukowej i biblioteka Akademicka. W roku 2015 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Laureatami konkursu ,,Polityki" były także powstałe w ostatnich latach - nowa siedziba Muzeum Śląskiego oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Redakcja ,,Polityki" zwróciła uwagę także na elegancję Sądu Okręgowego i specyfikę Akademii Muzycznej.