Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowicki KZGM zrealizuje inwestycję w Ligocie

Remont dróg wewnętrznych w Katowicach Ligocie 02

Rozpoczyna się modernizacja osiedlowych dróg wewnętrznych w Katowicach-Ligocie. Inwestycja dotyczy infrastruktury w rejonie budynków zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, przy ul Świdnickiej, Słupskiej i Zielonogórskiej. Prace potrwają pół roku, a ich wartość to ponad 1,9 mln zł.

– Priorytetem dla realizowanych przez miasto zadań jest podnoszenie jakości życia mieszkańców. Z jednej strony robimy to przez duże inwestycje, takie jak budowa czterech nowych parków, układów komunikacyjnych i dróg rowerowych, z drugiej natomiast to także mniejsze inwestycje ważne dla lokalnej społeczności. W ramach prac prowadzonych w Ligocie remont przejdą ścieżki spacerowe, a także powstaną miejsca rekreacji w otoczeniu zieleni – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. W ramach inwestycji zostaną zrealizowane nasadzenia, będą to krzewy takich gatunków jak tawuła, lilak, dereń, berberys, rozchodnik, przywrotnik, liliowiec i funkia, a ponadto w ramach prac wykonawca stworzy miejsca do wypoczynku z nowymi ławkami. Inwestycja to także remont dróg wewnętrznych w rejonie budynków przy ul. Świdnickiej 15-25, ul. Zielonogórskiej 16a-16c oraz ul. Słupskiej 15

 W ramach przeprowadzanej inwestycji powstanie 11 nowych miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmuje również inne prace, dzięki którym efekty odczują wszyscy mieszkańcy. Zyskają też użytkownicy samochodów – dobra jakość ulic nie będzie wpływać negatywnie na pojazdy, a kierowcy będą mogli poruszać się bardziej komfortowo – wyjaśnia Marcin Gawlik, Dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Przy okazji planowanego remontu dróg wewnętrznych, w ramach inwestycji, zostanie także przeprowadzana przebudowa wyeksploatowanej i uszkodzonej kanalizacji deszczowej. W ramach przeprowadzonego przetargu wpłynęły trzy oferty na kwoty od ponad 1,9 mln zł do przeszło 2,2 mln zł. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach podpisał umowę z firmą NOVUM STONE EXPERT Spółka z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Prace rozpoczną się 31 maja i zakończą się do 8 listopada.  

Oprócz inwestycji dotyczącej osiedla w Katowicach-Ligocie, KZGM przygotowuje się także do prac w Janowie-Nikiszowcu. Trwa właśnie postępowanie przetargowe na budowę zjazdu oraz drogi wewnętrznej przy ul. Oswobodzenia 53a. Inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu – powstaną trzy nowe miejsca postojowe, przestrzeń na odpady oraz ciąg pieszy ułatwiający dojście do budynku. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni. Termin otwarcia ofert to 7 czerwca.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author