Czytasz: Zaprotestują przeciwko placowi Kaczyńskich

Zaprotestują przeciwko placowi Kaczyńskich

Weźmy ze sobą śląskie flagi – zachęca Jarosław Makowski, organizator wydarzenia „Plac Szewczyka, NIE Kaczyńskich”.
Plac Szewczyka, nie Kaczyńskich
plac szewczyka

W sobotę, o 12:00 spotkajmy się na placu Szewczyka żeby zaprotestować i zaapelować do wojewody o wycofanie się z decyzji podjętej bez żadnych konsultacji z mieszkańcami Katowic” - piszą organizatorzy wydarzenia „Plac Szewczyka, NIE Kaczyńskich”.

Przypomnijmy. 13 grudnia wojewoda Jarosław Wieczorek, zmienił nazwę placu Wilhelma Szewczyka na Marii i Lecha Kaczyńskich. Organizatorzy sobotniego wydarzenia nie zgadzają się z tą decyzją.

Twardoch: Katowiczanie tej nazwy nie zaakceptują

- Chcemy pokazać, że katowiczanie nie godzą się na to, by bez konsultacji z nami zmieniać nazwy ulic i placów, a tym samym kreować za nas nasze miasto – mówi Jarosław Makowski, który protest organizuje wraz z Marcinem Musiałem, autorem śląskiego bloga „Tylko burak nie czyta”.

Katowiccy radni chcieli placu Lecha i Marii Kaczyńskich?

- Chcemy jasno powiedzieć, że polityka miasta jest opieszała. Prezydent Katowic jest zaskakiwany przez swoich politycznych przyjaciół i traktowany jak pionek. Nie przekonuje mnie tłumaczenie, że nic o tej decyzji nie wiedział. Dość traktowania Katowic po macoszemu – dodaje.

przeczytają teksty Szewczyka. będą śląskie flagi

Protest rozpocznie się w sobotnie południe. Organizatorzy odczytają teksty Wilhelma Szewczyka. Chcą w ten sposób pokazać, jakim wybitnym literatem był Szewczyk. Zrobią też tabliczkę z tektury z napisem „Plac Szewczyka”. Zachęcają też do przyniesienia flag śląskich.

Wojewoda zmienił plac Szewczyka na Lecha i Marii Kaczyńskich. Katowiczanie nic nie wiedzieli

Czytaj więcej