Czytasz: Eksperyment. Sprawca i ofiara spotkali się w miejscu tragedii

Eksperyment. Sprawca i ofiara spotkali się w miejscu tragedii

Wizja lokalna w Katowicach ma pomóc w zweryfikowaniu rozbieżności.

W poniedziałek o godz. 21:30 przy ul. Piotra Skargi w Katowicach odbyła się wizja lokalna wydarzeń, do których doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. W tym miejscu bowiem doszło do ataku na dwie dziewczyny 18-letnią Elwirę i 24-letnią Annę, którym 26-letni Sebastian K. bestialsko rozbitą butelką pociął twarze. Blizny będą im o tym dramatycznym zdarzeniu przypominały do końca życia.

>> Zaatakował dwie dziewczyny i pociął im twarze <<

Eksperyment pomoże w śledztwie 

Wizja lokalna jak mówi Monika Łata z Prokuratury Okręgowj w Katowicach, ma pomóc w zweryfikowaniu rozbieżności pomiędzy zeznaniami poszkodowanych i oskarżonych.

- Eksperyment procesowy polega na odtworzeniu wizji zdarzenia. Najważniejsza jest tu jednak kwestia porównania wyjaśnień oskarżonych i zeznań pokrzywdzonych, są w nich pewne rozbieżności - mówi Łata. - Prokurator będzie je teraz szczegółowo analizował - dodaje.

We wczorajszej wizji oprócz Sebastiana K. uczestniczyło jeszcze dwóch podejrzanych, pokrzywdzone i trzech świadków zdarzenia. - Najpierw czynności zostały przeprowadzone z podjerzanymi, a następnie z pokrzywdzonymi – mówi Łata.

>> "Tulipan" usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa <<

Łata podkreśla, że wizja lokalna pomaga też uszczegółowić postępowanie.

Podjerzani usłyszeli zarzuty 

Przypomnijmy: Pod koniec maja zarzut usiłowania zabójstwa, oszpecenia ciała i pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał Sebastian K.

Dwóch pozostałych zatrzymanych usłyszało zarzut pobicia.

Do ataku doszło 1 kwietnia około godziny 3.30 rano w Katowicach w pobliżu przystanku autobusowego przy ulicy Piotra Skargi. Z zeznań poszkodowanych wynika, że wracały z koleżanką i dwójką kolegów z jednego z katowickich klubów.

W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna, prosząc o zapalniczkę. Na tym się nie skończyło. Objął jedną z dziewczyn i powiedział, że ma z nim iść. Wtedy zainterweniowali znajomi. Doszło najpierw do utarczek słownych, a potem do szarpaniny. Kobiety chciały rozdzielić mężczyzn.

Mężczyzna trzymający w ręce butelkę z piwem rozbił ją i ranił w twarz dwie dziewczyny. 18-latka została zraniona w policzek, natomiast jej 24-letnia koleżanka w brodę. Po wszystkim sprawca wraz ze swoimi kolegami uciekł.

Sprawcę udało się zatrzymać dzięki poszkodowanym, które dotarły do filmu, który przedstawia jego wizerunek. Dziewczyny upubliczniły go na facebooku. Półtora miesiąca po ataku policja potwierdziła, że Sebastian K. przebywa w areszcie w Herbach za kradzież z włamaniem. Wcześniej karany był za jazdę po pijanemu.

Zatrzymanie mężczyzny, który pociął twarze kobiet w Katowicach:

Czytaj więcej