Czytasz: Zatrzymani za rozboje i uszkodzenie mienia

Zatrzymani za rozboje i uszkodzenie mienia

Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozboje oraz uszkodzenie mienia. Grozi im do 12 lat więzienia.

Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozboje oraz uszkodzenie mienia. Sprawcy najpierw pod groźbą użycia siły zabrali 14-latkowi 50 złotych, kilka minut później grożąc nożem zabrali pieniądze młodemu mężczyźnie, a potem usiłowali kobiecie wyrwać torebkę. Na koniec jeden z nich zdemolował wiatę tramwajową. 22 i 25- latek usłyszeli oni już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Trzy napady

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26 grudnia br. kilka minut przed 16.00. Dyżurny katowickiej komendy został powiadomiony przez 14-latka o rozboju. Jak wynika z ustaleń policjantów, na ulicy Zawiszy Czarnego dwóch nieznanych mężczyzn zaczepiło 14-latka, który szedł ze swoją koleżanką i grożąc chłopakowi użyciem siły zażądali od niego wydania pieniędzy. Pokrzywdzony wydał im 50 złotych, a mężczyźni uciekli w kierunku ulicy Chorzowskiej.

Powiadomieni o całym zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka minut później dyżurny został powiadomiony przez kobietę,  która widziała  jak dwóch mężczyzn grozi nożem młodemu chłopakowi, a potem zabierają mu pieniądze. To tego zdarzenia doszło na przystanku tramwajowym "Żyrafa" przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Pokrzywdzony odszedł w kierunku centrum. Do tej pory nie złosił tego zdarzenia na policję.

Jak się potem okazało Ci sami mężczyźni na przystanku tramwajowym usiłowali wyrwać zgłaszającej torebkę, jednakże celu nie osiągnęli. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Rysopisy sprawców trafiły do wszystkich patroli w mieście.

Zdemolowali przystanek

Na ulicy Chorzowskiej policjanci z katowickiej "siódemki" zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Jeden z nich był mocno pobudzony i demolował wiatę przystanku tramwajowego. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania byli oni pijani. Badanie stanu trzeźwości wykazało w ich organizmach po blisko 3 promile alkoholu.

Sprawcy to mieszkańcy Katowic w wieku 22 i 25 lat. Po wytrzeźwieniu usłyszeli oni prokuratorskie zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Grozi im do 12 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach. 

Policja szuka światków zdarzenia

Policjanci i prokurator prowadzący sprawę ustalają teraz dane personalne pokrzywdzonego, na którym sprawcy dokonali rozboju. Wszystkie osoby będące świadkiem tego zdarzenia lub mogące pomóc w ustaleniu pokrzywdzonego mężczyzny proszone są o kontakt z policjantami Komisariatu VII Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 3900 lub Prokuraturą Rejonową Katowice Zachód w Katowicach.  

Czytaj więcej