Czytasz: W ośrodku nie ma wody. Są potrzebujący

W ośrodku nie ma wody. Są potrzebujący

Brakuje napojów w Górnośląskim Towarzystwie Charytatywnym. Pomożecie?

Podopieczni Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego potrzebują pomocy! Każdego dnia ponad 50 osób przychodzi do ośrodka na śniadanie, a ponad 200 na obiad. Z posiłkami nie ma problemu, ale brakuje napojów. Pracownicy proszą o pomoc.

Mogą to być słodkie napoje, ale ogromną pomocą będzie nawet zwykła woda mineralna. Jest najtańsza i najłatwiej ją zdobyć – mówią pracownicy GTCh.

Pojedyncze butelki, a także całe zgrzewki wody można dowozić o każdej porze dnia. - Jest dzwonek, proszę dzwonić, a my wyjdziemy i pomożemy wnieść wodę – dodają pracownicy.

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne znajduje się w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 19. Prowadzi całodobowy dyżur. Jest stowarzyszeniem, założonym jako jedna z pierwszych w Polsce pozarządowych i pozakościelnych organizacji charytatywnych w 1989 roku, z inicjatywy Dietmara Brehmera. Prowadzi zbiórki odzieży dla potrzebujących, noclegownie, wydaje także posiłki dla bezdomnych, bezrobotnych i ubogich. Rocznie wydaje ponad 127 tys. posiłków oraz udziela ok. 56 tys. noclegów.

Czytaj więcej