Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowice testują wodorowy autobus na linii 297

fot. UM Katowice

Do 3 kwietnia mieszkańcy Katowic mają okazję przetestować innowacyjny pojazd zeroemisyjny, którym można podróżować na trasie kursującej przez ul. Sądową, AWF, Centrum Przesiadkowe Brynów, Piotrowice i Ochojec. Wodór, jako źródło napędu, staje się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych pojazdów spalinowych, a testy autobusu wodorowego na linii 297 stanowią kolejny krok w kierunku zrównoważonego transportu publicznego.

Autobus wodorowy, zaprezentowany po raz pierwszy na linii 297, oferuje mieszkańcom Katowic nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale także nowoczesne technologie zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróży. Wyposażony w systemy detekcji pieszych i rowerzystów oraz monitorowania zmęczenia kierowcy, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa na trasie kursowania.

Jednym z największych atutów autobusu wodorowego jest jego zasięg – około 350 km na jednym tankowaniu wodoru. Dzięki temu podróżujący nie muszą obawiać się przerw na ładowanie, co stanowi istotne ułatwienie w szybkim i sprawnym przemieszczaniu się po mieście.

Autobus został udostępniony przez firmę Arthur Bus Sp. z o.o., która jest polskim producentem tego innowacyjnego pojazdu. Wyprodukowany w zakładzie w Lublinie, autobus charakteryzuje się niskopodłogowym wnętrzem, klimatyzacją oraz przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych.

Autobus wodorowy to kolejna możliwość zeroemisyjnego transportu publicznego. Testujemy, jak taki typ pojazdu sprawdzi się w sytuacji ruchu miejskiego w Katowicach. Testy pozwolą nam sprawdzić poziom zaawansowania technologii ogniw wodorowych i dadzą odpowiedź, czy będą one w stanie zastąpić autobusy z napędem konwencjonalnym” – powiedziaał prezes PKM Katowice Sp. z o.o. Roman Urbańczyk.

Podczas testów, które potrwają do 3 kwietnia 2024 r., mieszkańcy Katowic będą mieli okazję nie tylko przetestować nowoczesny autobus, ale także zapoznać się z technologią ogniw wodorowych oraz efektywnością tego typu pojazdów w warunkach miejskich. Wizualizacje zużycia paliwa oraz odczyty czujników umożliwią szczegółową analizę wydajności autobusu, co przyczyni się do podejmowania trafnych decyzji dotyczących dalszego rozwoju zrównoważonej komunikacji miejskiej.

Katowice stawiają na innowacyjne rozwiązania w transporcie publicznym, czego dowodem jest testowanie wodorowego autobusu na linii 297. Oczekujemy, że wyniki testów przyczynią się do dalszego rozwoju ekologicznych form transportu w naszym mieście.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024