Czytasz: Straż miejska namierzyła śmieciarzy

Straż miejska namierzyła śmieciarzy

Posypały się mandaty.

Mieszkańcy wciąż wolą wyrzucać  śmieci do lasu lub podrzucać je na tereny innej posesji, zamiast za darmo oddać je do punktów zbiórki odpadów czy po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. To dziwne zachowanie, tym bardziej że zgodnie z tzw. "ustawą śmieciową" praktycznie każdy mieszkaniec uiszcza opłaty za odbiór śmieci. Katowicka straż miejska właśnie namierzyła kolejnych "śmieciarzy".

Podczas patrolowania terenów leśnych na Załęskiej Hałdzie i w rejonie ulicy Obrońców Westerplatte strażnicy natknęli się na kolejne sterty śmieci. Sprawcy zostali szybko zidentyfikowani.

Za wyrzucenie odpadów poremontowych na terenach w lecie na Załęskiej Hałdzie mieszkaniec Chorzowa został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Mandat odebrał dzisiaj w siedzibie strazy miejskiej.

Za zaśmiecanie terenu przy ulicy Obrońców Westerplatte odpadami zielonymi i pozbywanie się wbrew przepisom ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym tzw elektrośmieci, trzej kolejni mężczyźni zostali ukarani mandatami kwocie od 300 do 500 złotych.

Wszyscy „śmieciarze” będą musieli na własny koszt posprzątać zaśmiecone tereny.

źródło: Straż Miejska Katowice

Czytaj więcej