Czytasz: Katowice walczą z komarami i kleszczami!

Katowice walczą z komarami i kleszczami!

W ślad za Dąbrową Górniczą i Tychami, Katowice ruszają z opryskami. W planach miasta jest odkomarzanie i odkleszczanie dziesięciu lokalizacji.

Pierwsze opryski zieleni odbędą się w godzinach nocnych 19/20 lipca. Następne dwa tygodnie później.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, stąd zdecydowaliśmy się na opryski w dziesięciu lokalizacjach miasta. Prawie połowa terenów Katowic to tereny zielone. Lokalizacje obejmujące opryski to parki i skwery, z których korzystamy w drodze do pracy, na zakupy - wtedy bardzo często zapominamy o zabezpieczeniu się przed insektami i stajemy się ich ofiarami- informuje
Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

W planach miasta jest przeprowadzenie odkleszczania w parkach: Budnioka, Zadole, Giszowieckim, Powstańców Śląskich i Kościuszki, a także na Placach: Wolności, Rady Europy, Hlonda, Gwarków. Opryski w Katowicach zostaną przeprowadzone w ramach środków posiadanych przez Zakład Zieleni Miejskiej. Koszt dwukrotnego oprysku w dziesięciu lokalizacjach to 14 750 zł.

>> KLESZCZE JUŻ SĄ, JAK JE USUWAĆ? <<

 

Urząd miasta apeluje o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spacerów i innych aktywności na wolnym powietrzu. Przypomina o odpowiednim ubiorze oraz zastosowaniu środków odstraszających.

 

 

Czytaj więcej