Czytasz: Podrzucali śmieci na prwatną posesję!

Podrzucali śmieci na prwatną posesję!

Mężczyźni na własny koszt będą musieli posprzątać zaśmiecony teren.

Strażnicy miejscy z Katowic ustalili dane personalne mężczyzn, który wyrzucali odpady poremontowe na terenie prywatnej posesji. 46-latek i jego dwaj wspólnicy zostali ukarani mandatami w kwocie po 500 złotych. Mężczyźni na własny koszt będą musieli posprzątać zaśmiecony teren.

Strażnicy miejscy otrzymali kilka informacji o kierowcy furgonetki, który wyrzuca odpady poremontowe przy Roździeńskiej. Wyczyny kierowcy oraz jego dwóch współników zostały nagrane przez kamery monitoringu.

Po kilku tygodniach dyskretnej obserwacji śmieciarze zostali namierzeni i zidentyfikowani.  Nie pomogło im zaklejanie taśmą  numerów rejestracyjnych auta, ktorym przyjeżdżali wyrzucać odpady.

Sprawcami okazał sie 46-letni mężczyzna - właściciel firmy remontowej oraz jego dwaj pracownicy.  Mężczyźni zamiast odpady dostarczyć do jednego z punktów zbiórki wyrzucali je na teren prywatnej posesji.

Zamiast zaoszczędzić pieniądze, każdy z nich będzie musiał zapłacić mandat w kwocie 500 złotych. Cała trójka będzie musiała również posprzątać zaśmiecony teren i "pochwalić " się strażnikom prowadzącym sprawę kartą (inaczej zapłaconą fakturą) przekazania odpadów do punktu zbiórki.

Czytaj więcej