Czytasz: Katowice na start!
3. edycja European Start-up Days w mieście przyjaznym innowacjom.

European Start-up Days po raz trzeci stworzy obiecującym młodym przedsiębiorcom możliwość pozyskania inwestorów, nawiązania współpracy z korporacjami, zaistnienia w mediach i wszechstronnego rozwoju ich przedsięwzięć. Wydarzenie towarzyszące 10. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress) odbędzie się 15 i 16 maja br. w Katowicach. Pierwszy dzień zwieńczy koncert z udziałem topowych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Wystąpią: Miuosh, Nosowska, Rogucki, Organek i Zawiałow.

- Korporacje szukają innowacji, a start-upy możliwości rozwoju. European Start-up Days to doskonała platforma wymiany myśli i doświadczeń, ale też wielka szansa dla kiełkujących idei oraz autorów najlepszych pomysłów na zaprezentowanie się biznesowemu światu i rozwinięcie skrzydeł pod okiem dużych firm z kapitałem - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- W Katowicach stawiamy na innowacyjne pomysły i kreatywnych ludzi. Często inspirują nas oni do podejmowania różnych działań w przestrzeni naszego miasta. Dzięki European Start-up Days Katowice stały się miejscem, gdzie środowisko młodych przedsiębiorców wreszcie może spotykać się ze światem wielkiego biznesu i polityki i swobodnie rozmawiać z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami. Gorąco zapraszam na 3. edycję European Start-up Days do Katowic - mówi Marcin Krupa, prezydent miasta.

European Start-up Days po raz trzeci towarzyszyć będą Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu (European Economic Congress – EEC) w Katowicach. Podczas imprezy zaprezentuje się setka najlepszych start-upów, wyłonionych w konkursie Start-up Challenge spośród blisko 200 zgłoszeń.  Autorzy 18. najlepszych konceptów wystąpią nie tylko na scenach prezentacyjnych European Start-up Days, ale również Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Pierwszy dzień European Start-up Days o godzinie 20.00 zwieńczy gala, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych start-upów. Na godzinę 21.30 zaplanowano koncert z udziałem topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Przed publicznością Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days w Spodku wystąpi raper Miuosh w akustycznym koncercie razem z  .FDG orkiestrą, a także jego goście specjalni: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Organek i Daria Zawiałow.

European Start-up Days towarzyszyć będą jubileuszowej, 10. Edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W tym roku w jego ramach odbędzie się ponad 150 sesji, z udziałem 900 panelistów. Organizatorzy spodziewają się ponad 9 tys. gości z całego świata. Finałem pierwszego dnia Kongresu będzie koncert zespołu Lady Pank.

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym: www.eecpoland.eu/pl

Szczegółowe informacje na temat European Start-up Days: www.estartupdays.eu/pl