Czytasz: Katowice miejscem spotkań świata biznesu

Katowice miejscem spotkań świata biznesu

W Katowicach rozwija się turystyka... turystyka biznesowa.

Jak zapewnia katowicki magistrat, miasto w zdecydowany sposób budują swój wizerunek miasta ważnych wydarzeń biznesowych. Od 18 do 20 października 2017 stolica Górnego Śląska będzie współgospodarzem VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

- W Katowicach prężnie rozwijamy turystykę biznesową. Bez wątpienia takie wydarzenie, jak Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw pomagają nam budować pozytywny wizerunek Katowic i całej metropolii w Polsce. Turystyka biznesowa stała się istotną dźwignią rozwoju miasta, oddziałuje na różne sfery życia gospodarczego i społecznego oraz jest istotnym elementem promocji Katowic zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych - mówi prezydent Marcin Krupa.

Według raportu „Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2016 r.” w ubiegłym roku do Katowic przyjechało 762 tys. gości na wydarzenia konferencyjne i targowe. To o 180 tys. osób więcej niż w 2015 r., co oznacza 31% wzrost.

Tydzień po zakończeniu Kongresu także w Katowicach rozpocznie się jedno z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targi Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo). Z kolei w przyszłym roku zostanie zorganizowana 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – COP 24. Organizatorzy przewidują udział blisko osiemnastu tysięcy delegatów z całego świata. W 2019 roku za sprawą Światowej Konferencji Antydopingowej Katowice staną się stolicą globalnej walki z dopingiem w sporcie. 

- Przemiana Katowic, w której uczestniczymy od lat, sprawia, że miasto stało się zdecydowanym liderem zmian gospodarczych i społecznych. Ich efektem jest chociażby ogromne zainteresowanie inwestowaniem w mieście - zapewnia Urząd Miasta Katowice.

Dominującymi elementami gospodarki stały się usługi branży nowoczesnych technologii. Miasto stawia także na kulturę. Przypieczętowaniem tej decyzji było przyznanie Katowicom tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki. 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Miasto nie kryje, że istotnym elementem oddziałującym na rozwój przemysłu wydarzeń była zakończona w 2015 roku budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Inwestycja warta 320 mln złotych nie tylko wpłynęła na zmianę wizerunku miasta. MCK wraz ze Spodkiem może przyjąć jednorazowo nawet 26 tys. osób odgrywając zasadniczą rolę w kształtowaniu konkurencyjności regionu. 

Czytaj więcej