Czytasz: Katowice Airport z kolejnym rekordem!

Katowice Airport z kolejnym rekordem!

Lipiec 2017 roku był najlepszym miesiącem w historii Katowice Airport jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów.

Po raz pierwszy w historii, w okresie jednego miesiąca, z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało ponad pół miliona podróżnych. Siódmy miesiąc bieżącego roku Katowice Airport zamknęło w ruchu całkowitym rekordowym wynikiem 539 027 odprawionych pasażerów, to aż o 103 844 więcej (+23,9%) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego.

W lipcu br. pyrzowickie lotnisko potwierdziło swoją dominująca pozycję wśród polskich portów regionalnych w segmencie obsługi ruchu czarterowego, w jego ramach z lotów wakacyjnych do i z Pyrzowic skorzystało 293 040 osób, o 71 014 więcej (+32%) w porównaniu z lipcem minionego roku.


>> CZYTAJ: KIERUNEK: WAKACJE! Z PYRZOWIC <<


Znaczący wzrost port osiągnął także w segmencie ruchu regularnego, odnotowując 245 492 obsłużonych osób, o 33 197 więcej (+15,6%) niż w tym samym okresie zeszłego roku. Warto podkreślić, że lipcowe wyniki ruchu regularnego i czarterowego są najlepszymi w historii w skali jednego miesiąca. Ponadto 21 lipca br. został ustanowiony nowy, dobowy rekord liczby obsłużonych pasażerów, których tego dnia było 19 391.

LIDER LOTÓW CZARTEROWYCH

- Trwa znakomity dla pyrzowickiego lotniska sezon wakacyjny, od początku którego jesteśmy najszybciej procentowo rosnącym portem w Polsce wśród dużych lotnisk - tłumaczy Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA zarządzającego Katowice Airport

Jak dodaje Tomasik, w maju ruch wzrósł o 23%, a w czerwcu i lipcu o 24%. - Podobnych wzrostów spodziewamy się także w sierpniu i we wrześniu - zapewnił. Znakomite wyniki cieszą ponieważ potwierdzają, że obrana strategia rozwoju jest skuteczna.

- W tym czasie Katowice Airport osiągnęły pozycję niekwestionowanego lidera wśród polskich portów regionalnych w obsłudze ruchu czarterowego. W tym roku siatka połączeń czarterowych portu obejmuje prawie 65 kierunków do 18 państw na 4 kontynentach. Istotne jest także to, że znacząco rośnie ruchu regularny. Konsekwentnie pracujemy nad rozwojem tego segmentu z pozytywnymi, wyraźnymi efektami - podkreślił Tomasik.


>> CZYTAJ: POLECISZ Z KATOWIC DO ATEN <<


Od początku roku w Katowice Airport odprawiono w sumie 2 104 000 pasażerów, to o 336 055 więcej (+19%) w porównaniu z okresem od początku stycznia do końca lipca ubiegłego roku. Przez siedem miesięcy bieżącego roku w ruchu regularnym obsłużonych zostało 1 357 809 podróżnych, czyli o 146 402 więcej (+12%), a w czarterowym 740 248, to jest o 189 533 więcej (+34%). GTL SA prognozuje, że w tym roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzysta rekordowe 3,7 mln podróżnych. Aktualnie w sprzedaży z wylotem z Katowice Airport dostępnych jest rekordowe, prawie 115 tras regularnych i czarterowych do 31 państwa na 4 kontynentach.

Czytaj więcej