Czytasz: Menu charytatywne. Jesz i pomagasz

Menu charytatywne. Jesz i pomagasz

Zobacz, w jaki sposób można włączyć się do akcji "Kilometry Dobra".

 Już blisko 45 tys. zł udało się zebrać stowarzyszeniu „Dom Aniołów Stróżów” w ramach akcji „Katowickie Kilometry Dobra. Dla odmiany życia dzieci i młodzieży”. Do inicjatywy przyłącza się coraz więcej instytucji, firm, szkół i osób prywatnych. A już w poniedziałek, 9 kwietnia, w ramach akcji rozpoczyna się „Sztafeta Kilometrów Dobra. Miejsce z Sercem”, gdzie będzie można nabyć dobrą rzecz i wspomóc dzieci.

Akcja „Katowickie Kilometry Dobra. Dla odmiany życia dzieci i młodzieży” , która odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”, rozpoczęła się 1 marca. Z każdym kolejnym tygodniem gromadzi coraz więcej zaangażowanych osób. W poniedziałek do akcji przyłączają się drobni przedsiębiorcy. A wszystko dzięki dedykowanej im inicjatywie „Sztafeta Kilometrów Dobra. Miejsce z Sercem”.

- W akcję zaangażowało się wiele lokali i punktów usługowych. Każdy z nich zdecydował się umieścić w ofercie produkt lub usługę, z której część lub całkowity dochód będzie przeznaczony na wakacje i prowadzenie świetlic terapeutycznych dla dzieci - mówi Magdalena Jańczuk z „Domu Aniołów Stróżów”.

- I tak na przykład od najbliższego poniedziałku będziemy mogli Was zaprosić na smak dnia do Lodowato, czy lunch do Fantasmagorii. Do akcji dołączył również Sweet Home Silesia - tam warto wpaść na monodeser w każdą środę. Natomiast na burgera w Moodro Bisto&Cafe zapraszamy szczególnie we wtorki, czwartki i soboty. Podobnych miejsc z sercem jest wiele i wciąż pojawiają się nowe. Warto więc śledzić naszego FB, gdzie co tydzień w każdy poniedziałek publikować będziemy menu charytatywne z informacjami gdzie i u kogo można zamówić dobrą rzecz. Już teraz dziękujemy i zachęcamy do włączenia się i stworzenia Miejsca z Sercem. Akcja trwa do 25 maja  - mówi Magdalena Jańczuk z „Domu Aniołów Stróżów” - dodaje Jańczuk.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Polski Instytut Filantropii. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 roku. 

„Dom Aniołów Stróżów” od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Codziennie opiekuje się ok. 130 dziećmi w wieku 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin.

- Szlifujemy nasze „dzieci węgla” tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami. Na co dzień kierujemy się ideą „dawania wędki, a nie ryby”. Aby „aniołowych wędek” rozdać jak najwięcej potrzebujemy wsparcia ludzi dobrej woli, dlatego zwracamy się do wszystkich chętnych z prośbą o zaangażowanie w tą wyjątkową akcję - podkreśla stowarzyszenie.

Chcesz wspomóc akcję? Wystarczy, że wejdziesz na stronę kilometrydobra.pl lub anioly24.pl i klikniesz wpłać. 1 metr dobra to 44 zł.

Czytaj więcej