Czytasz: KATO ZWEI na tarasie Spodka

KATO ZWEI na tarasie Spodka

Na otarcie łez po zamkniętych Sztauwajerach - informacja o nowej, plenerowej miejscówce. Gdzie? Na tarasie Spodka.

Kato Zwei to bar sezonowy ze street foodem i przestrzeń działań kulturalnych. Otworzy się już w poniedziałek, 15 maja. Jest nowym projektem twórców kultowego baru KATO. Przez całe lato na tarasach Spodka będzie można słuchać koncertów, oglądać filmy, piknikować, uczestniczyć w warsztatach i imprezach targowych. Wszystko to z widokiem na Katowice i Strefę Kultury, w blasku nowego neonu.

- Myślę, że ludziom spodoba się siedzenie na leżaku pod łuskami i bryłą Spodka – mówi Dominik Tokarski, który z Michałem Kubieńcem i Tomaszem Ziajskim, wymyślił Kato Zwei.

- Panorama jest meblem tego miejsca. Ustawimy krzesła i leżaki wśród zieleni. Fajnie będzie to wyglądać zwłaszcza wieczorami – dodaje.

Koncerty, targi vintage i sport

Tokarski zapowiada, że Kato Zwei będzie takim drugim Kato z Mariackiej, z piwem i przekąskami. Oprócz tego, będą organizowane większe wydarzenia. Mocnym punktem programu mają być koncerty. Organizatorzy zadbają o różnorodny repertuar – coś dla siebie znajdą zarówno fani muzyki elektronicznej, jak i koncertów gitarowych. Raz w miesiącu, wspólnie z marką John Lemon, organizowane będą koncerty polskiej muzyki alternatywnej obiecujących młodych gwiazd. Na tarasach Spodka, we współpracy z Bazar Concept Store, regularnie odbywać się będą sety imprezowe z udziałem lokalnych didżejów. Kato Zwei ma być także sceną projektów Dzielnica Brzmi Dobrze oraz Biuro Dźwięku Katowice.

Oprócz wydarzeń muzycznych, pomysłodawcy lokalu Kato Zwei stawiają na imprezy targowe. W planach na najbliższe miesiące są m.in. giełda winyli, targi designu vintage organizowane wspólnie z portalem Patyna.pl, vintage market promujący kolekcjonerów mody vintage, organizowane wspólnie z kwiaciarnią „Wietrzne Pole” targi Flora Fest oraz mini targi designu dla dzieci.

Kato Zwei ma być również miejscem inicjatyw sportowych, m.in. akcji „Biegam w Kato”, której uczestnicy połączą sport z poznawaniem miasta nocą. W planach są także zajęcia skierowane do najmłodszych.

Sezonowy bar na tarasie 

- Bar będzie działał do września. Zobaczymy, czy chwyci i się spodoba. Jeśli dostaniemy zielone światło, będziemy regularnie współpracować z właścicielami Spodka – mówi Tokarski.

Kato Zwei ruszy w poniedziałek, 15 maja. Oficjalne otwarcie zaplanowano na piątek, 26 maja. Tego dnia zagra Baasch, a podczas afterparty będzie można się pobawić przy muzyce Kuby Sojki i didżejskim secie Dmitruka.

Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne.

Czytaj więcej