Czytasz: Katowice: Kolarskie emocje sięgały zenitu

Katowice: Kolarskie emocje sięgały zenitu

Kato Bike Festival zawładnął Doliną Trzech Stawów

Tour de Pologne już dawno za nami, a w Katowicach kolarskie emocje nie opadają. Zawody rowerowe Kato Bike Festival tym razem zorganizowano w Dolinie Trzech Stawów. Jak zapewniają uczestnicy, to nie tylko zawody, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa w gronie najbliższych. 

Podczas dwóch pierwszych edycji imprezy, rowerzyści zmierzyli się na trasach w okolicy Rybaczówki oraz w Parku Kościuszki. Podobnie jak wtedy, w Dolinie Trzech Stawów zawody dla dzieci zostały podzielone na kategorie wiekowe: 0-3 lat, 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. W każdej kategorii organizatorzy wyłonili zwycięzców (miejsca I-III z podziałem na chłopców i dziewczynki).  

Młodzież od 16 roku życia i dorośli ścigają się w cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, na dystansie ok. 10 km. Każdy zawodnik, który zajmie miejsce na podium otrzymuje pamiątkowy medal oraz punkty do klasyfikacji generalnej. Finał imprezy i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 15 września w Dolinie Trzech Stawów podczas Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Wyścig główny wystartuje o godz. 9:30. Na zakończenie zawodów, wśród uczestników wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma rower.

Organizatorem zawodów jest Miasto Katowice oraz Stowarzyszenie Akcja-Reakcja. Ostatnia z czterech imprez w ramach Kato Bike Festival odbędzie się 2 września w Parku Zadole.

Czytaj więcej