Czytasz: Kato Bike Festival tym razem w Dolinie Trzech Stawów ​

Kato Bike Festival tym razem w Dolinie Trzech Stawów ​

Miasto Katowice oraz Stowarzyszenie Akcja-Reakcja zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek na trzecią odsłonę nowej imprezy rekreacyjnej - Kato Bike Festival. Zawody rowerowe odbędą się 12 sierpnia.

Podczas dwóch pierwszych edycji imprezy, rowerzyści zmierzyli się na trasach w okolicy Rybaczówki oraz w Parku Kościuszki. Podobnie jak wtedy, w Dolinie Trzech Stawów zawody dla dzieci zostaną podzielone na kategorie wiekowe: 0-3 lat, 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. W każdej kategorii organizatorzy wyłonią zwycięzców (miejsca I-III z podziałem na chłopców i dziewczynki). Zawodnicy, którzy zajmą miejsce na podium, otrzymają pamiątkowy medal.

Młodzież od 16 roku życia i dorośli będą mieli okazję uczestniczyć w wyścigach cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, na dystansie ok. 10 km. Każdy zawodnik, który zajmie miejsce na podium otrzyma pamiątkowy medal oraz punkty do klasyfikacji generalnej. Finał imprezy i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 15 września w Dolinie Trzech Stawów podczas Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Wyścig główny wystartuje o godz. 9:30. Na zakończenie zawodów, wśród uczestników wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma rower.

Kato Bike Festival to nie tylko zawody, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa w gronie najbliższych. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji w miasteczku zawodów, miasteczku rowerowym i strefie chillu. Organizator przygotował animacje dla dzieci i dorosłych oraz tory przeszkód.

Biuro Zawodów funkcjonować będzie w godzinach 7:30 – 11:30 w okolicy startu/mety. W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni, którzy zostaną wpisani na listę startową po zgłoszeniu swojego udziału na stronie www.elektronicznezapisy.pl lub zapiszą się w dniu zawodów, o ile nie został osiągnięty limit zawodników. Każdy zawodnik musi posiadać własny rower i kask. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Ostatnia z czterech imprez w ramach Kato Bike Festival odbędzie się 2 września w Parku Zadole.