Czytasz: Pilne! Katastrofa w Sosnowcu. Zasypana kobieta nie żyje [AKTUALIZACJA]

Pilne! Katastrofa w Sosnowcu. Zasypana kobieta nie żyje [AKTUALIZACJA]

AKTUALIZACJA: Pod gruzami strażacy znaleźli zasypaną kobietę. Niestety, już nie żyła.

Wcześniej pisaliśmy:

Aktualizacja (godz. 22:39)

Na miejsce katastrofy przyjechała już ekipa poszukiwawcza z psami z Jastrzebia Zdroju. Pod gruzami jest prawdopodobnie 78-letnia kobieta. Jednak straż pożarna nie może tego potwierdzić. Mieszkańcy przestawiają samochody, by zrobić miejsce dla ciężkiego sprzętu.

Ratownicy wydobyli już z gruzowiska po zawaleniu się części kamienicy w Sosnowcu jedną z zasypanych osób - mężczyznę w wieku ok. 80 lat. To jego małżonka jest nadal poszukiwana.

Mężczyzna trafił od razu do szpitala. Do katastrofy doszło w sobotę wieczorem. W zawalonej częściowo jednopiętrowej kamienicy przy ul. Tylnej mieszka kilkanaście osób. Według wstępnych ustaleń w mieszkaniu zajmowanym przez starsze małżeństwo doszło do wybuchu butli gazowej.

(godz. 21:30)

Jak informuje st. kpt. Aneta Gołębiowska, akcja ratownicza potrwa jeszcze długie godziny. Ewakuowano 10 osób, zapewniono im zakwaterowanie. Na miejsce jadą ratownicy z psami z Jastrzębia-Zdroju. W akcji ratowniczej bierze udział 7 zastępów straży pożarnej.

Budynek przy ul. Tylnej 12 w Sosnowcu jest dwukondygnacyjny, zawaliła się jego część o długości ok. 8 metrów.

- Dostaliśmy informację, że dwie osoby znajdowały się pod gruzami. Jedną udało się wydobyć, była przytomna i przekazaliśmy ją pogotowiu. Potwierdziła nam, że w chwili wybuchu przebywała z nią kobieta. Nie ma z nią kontaktu, trwają poszukiwania – mówi Jacek Szczypiorski z Komedy Miejskiej PSP w Sosnowcu.

 

 

Z sąsiednich budynków ewakuowano ok. 20 osób. Został podstawiony autobus, żeby mieszkańcy nie stali na mrozie. Zapewniono im ciepły posiłek.

Na miejscu cały czas pracuje grupa poszukiwawcza. Dojechało już ok. 10 wozów strażackich. Na miejscu jest reporter Silesion.pl

Policja odgrodziła teren, ewakuowano budynki ściśle przylegające do zawalonej kamienicy.  Policja odprowadza mieszkańców, którzy mają dowód osobisty potwierdzający zamieszkanie na ulicy Tylnej.

Pisaliśmy. W Sosnowcu przy ulicy Tylnej 12 po godzinie 20 zawaliła się kamienica. Do katastrofy doszło po wybuchu butli z gazem w jednym z mieszkań w kamienicy. Ewakuowano ok. 20 osób. Spod gruzów wyciągnięto jedną osobę. Trwa poszukiwanie dwóch osób – podejrzewa się, że mogą znajdować się pod gruzami.

Na miejsce katastrofy zmierzają kolejne zastępy straży pożarnej.

Więcej szczegółów wkrótce.

Z miejsca katastrofy teksty, filmy i zdjęcia Michał Cieśla

Czytaj więcej