Czytasz: Katastrofa śmigłowca w Opolu. Zginęły dwie osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katastrofa śmigłowca w Opolu. Zginęły dwie osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

Koło Opola rozbił się śmigłowiec.

Katastrofa śmigłowca koło Opola - aktualizacja:

W katastrofie śmigłowca w Domecku koło Opola zginęły dwie osoby, a trzecia w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Maszyna rozbiła się kilkadziesiąt metrów od drogi i zabudowań. Na miejsce katastrofy wysłano kilka jednostek ratowniczych straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Prywatny śmigłowiec rozbił się na polu w Domecku. Z naszych ustaleń wynika, że w helikopterze znajdowały się trzy osoby. Dwie zginęły na miejscu, trzecia w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala. na miejscu jest grupa dochodzeniowa i prokuratura – poinformował Dariusz Świątczak z policji w Opolu.

Bartosz Raniowski ze straży pożarnej w Opolu stwierdził, że w momencie przybycia strażaków na miejsce jedna z osób była przytomna, natomiast dwie osoby znajdujące się w śmigłowcu już nie żyły.

- Słyszałem, że gdzieś leci śmigłowiec, wstałem i szukałem go. Patrzę i nie wierzę własnym oczom, śmigłowiec leżał na ziemi – powiedział świadek zdarzenia. 

wideo: TVN24/x-news

Katastrofa śmigłowca koło Opola - wcześniej pisaliśmy:

W Domecku kolo Opola doszło do katastrofy lotniczej. Na polach, kilkadziesiąt metrów od drogi i zabudowań rozbił się śmigłowiec. Zginęły dwie osoby. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Ratownicy walczą o życie trzeciego pasażera, który jest reanimowany. Został przewieziony do szpitala.  

Maszyna była prywatna. 

- Robinson R44 z trzema osobami na pokładzie runął na ziemię. Dwie osoby zginęły, trzecia w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Nie doszło do pożaru i wybuchu – mówi Łukasz Olejnik, rzecznik prasowy PSP w Opolu. - Wykonaliśmy dostęp do poszkodowanych i wpieraliśmy działania medyczne – dodaje.

Na miejscu działało osiem zastępów straży pożarnej. Teraz pozostały cztery jednostki straży. Działania są w toku.

Na miejscu jest też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Katastrofa śmigłowca koło Opola - zdjęcia:

Robinson R44 to popularny śmigłowiec, tani jak na tę klasę statków powietrznych. Lekka, trwała i dość solidna konstrukcja, która sprawdziła się w bardzo trudnych warunkach Australii i Stanów Zjednoczonych. R44 jest śmigłowcem 4-miejscowym, jednosilnikowym. I z tego właśnie powodu rzadko dostaje zgodę na wylot nad miastami. W tym przypadku zabudowania, które widać nieopodal wskazują jednoznacznie, że był to teren słabo zaludniony.

Zanim Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych wyda pierwszy komunikat zdecydowanie należy unikać spekulacji na temat przyczyn katastrofy.

 Katastrofa śmigłowca koło Opola - wideo:

 

Zdjęcia z miejsca wypadku opublikował jako pierwszy serwis www.OSP.pl.

Czytaj więcej