Czytasz: Katarzyna Lubnauer gościem ostatniego piętra Silesion.pl

Katarzyna Lubnauer gościem ostatniego piętra Silesion.pl

11:20
Pierwszy wywiad Katarzyny Lubnauer na Śląsku po przejęciu władzy w Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer od tygodnia zasiada w fotelu przewodniczącej Nowoczesnej. W tym na ostatnim piętrze redakcji Silesion.pl Ryszard Petru zaliczył potężną wpadkę. Jak poradziła sobie nowa przewodnicząca Nowoczesnej?

Zobacz pierwszy wywiad Katarzyny Lubnauer na Śląsku po przejęciu władzy w Nowoczesnej. Gościem Ostatniego Piętra Silesion.pl jest nowa liderka Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer zapowiada twarde negocjacje z PO. Ma zacząć od Warszawy, ale jej warunki mają obowiązywać także w Katowicach i pozostałych miastach wojewódzkich. 

Trzaskowski nie będzie kandydatem na prezydenta Warszawy?

- Koalicja powinna być podmiotowa. To nie jest ważne tylko dla nas. To jest ważne też dla PSLu. Powinna być koalicja, w której korzyści mają kolejne podmioty - ocenia Katarzyna Lubnauer.

Zdaniem nowej przewodniczącej Nowoczesnej wczesne zgłaszanie kandydatów do fotela prezydenta jest błędem. Choć Ryszard Petru zapewniał, że kandydat na prezydenta Katowic zostanie przedstawiony jeszcze w tym roku, Katarzyna Lubnauer chce poczekać do marca 2018. Jej zdaniem powinien być jeden kandydat opozycji wystawiony przeciwko Marcinowi Krupie.

- Tutaj mamy prezydenta, który - choć nie formalnie - jest związany z PiS. W związku z tym ważne jest, żeby mieć jednego kandydata ze strony opozycji - mówi Katarzyna Lubnauer.

Wystawienie przeciwko Krupie kandydata PiS dałoby, zdaniem Lubnauer, większe szanse na zwycięstwo kandydatowi opozycji.

Jaka jest Nowoczesna Katarzyny Lubanuer?

- Postanowiłam zdefinować Nowoczesną. Jesteśmy partią ludzi aktywnych, przedsiębiorczych, budzącej się klasy średniej - mówi Katarzyna Lubnauer.

Jak nowa przewodnicząca chce poradzić sobie ze słabnącą pozycją Nowoczesnej? Jaki jest stan finansów partii i skąd weźmie pieniądzę na spłatę zadłużenia? Jak chce przejąć inicjatywę w sytuacji, w której rolę opozycji przejął prezydent Andrzej Duda i Paweł Kukiz, a Donald Tusk jednym twittem potrafi wywołać zainteresowanie, którego nie potrafi wyzwolić ani PO, ani Nowoczesna?  

GOŚCIEM OSTATNIEGO PIĘTRA SILESION.PL JEST NOWA LIDERKA NOWOCZESNEJ.

 

Czytaj więcej