Czytasz: Szef metropolii triumfuje w Rajdzie Wisły [aktualizacja]

Szef metropolii triumfuje w Rajdzie Wisły [aktualizacja]

"Warunki mega trudne, ale za to satysfakcja wygrania niesamowita" - napisał na Twitterze Kazimierz Karolczak.

AKTUALIZACJA: 

Pierwszy dzień rajdu zakończył się zwycięstwem. Kazimierz Karolczak zwyciężył wyścig w Cento Rally. Trudne warunki i deszcz nie przeszkodziły mu w osiągnięciu najlepszego wyniku.

 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Od rana w Beskidach słychać ryk silników i pisk opon. Wystartował jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez w polskich sportach motorowych 63. Rajd Wisły.

CZYTAJ TAKŻE: RAJD WISŁY: GDZIE BĘDĄ SIĘ ŚCIGAĆ?

Rajdowe załogi ścigają się na drogach w Istebnej, Milówce, Rajczy i Wiśle. Rajdówki rywalizują na zamkniętych i specjalnie oznaczonych odcinkach. Zawodnicy mają już za sobą pierwszą, emocjonującą pętlę Rajdu.

Na trasie obok rajdowców zameldował się szef Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - Kazimierz Karolczak. 

O starcie w zmaganiach poinformował na swoim Twitterze.

Jak informują organizatorzy, w Cento Rally solidną przewagę ma nie kto inny, jak Karolczak jadący Fiatem Seicento.

Poniżej najważniejsze informacje z porannych odcinków specjalnych 3. rundy RSMŚl

  • Trudne warunki i mocno padający deszcz pozwoliły na rozegranie jedynie dwóch z trzech pierwszych prób. Na OS 3 organizatorzy zarządzili wolny przejazd, przez co o wynikach decydowały czasy z dwóch odcinków specjalnych.

  • Po pokonaniu blisko piętnastu kilometrów oesowych na prowadzeniu znajdują się Gracjan Grela z Martą Momot. Załoga jadąca Hondą Civic ma zaledwie 1,8 sekundy przewagi nad Michałem Różyckim i Pawłem Słaboniem (Honda Civic VTi). Pierwszą trójkę uzupełniają Damian Kostka z Pawłem Pochroniem (Honda Civic) ze stratą 7,7 sekundy.

    SPRAWDŹ: RAJD WISŁY W TYM ROKU POTRÓJNY. REKORDOWA LICZBA ZAŁÓG
  • Pierwsi liderzy 63.Rajdu Wisły – Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka (Renault Clio) spadli na czwartą pozycję po OS 2. Zaledwie 0,7 sekundy za nimi plasują się liderzy RSMŚl Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic).

  • W klasie Gość 2WD pierwsi są Jacek Jurecki i Michał Trela (Peugeot 208 R2). Pomimo wygrania dwóch odcinków specjalnych ich przewaga nad załogą Rafał Kręcioch/Marcin Szeja wynosi zaledwie 1,7 sekundy. AKTUALIZACJA: Załoga Jurecki/Trela została ukarana karą 10 sekund. Liderem po pierwszej pętli zostali Rafał Kręcioch z Marcinem Szeją.

  • Wśród gości w autach czteronapędowych zdecydowanie prowadzą Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (Subaru Impreza WRX STi).

  • Emocji nie brakuje również w Pucharze Peugeota i Citroena, gdzie na pozycji liderów są Mateusz Karzyński i Grzegorz Mortek w Peugeocie 106 Gti.

Tegoroczny Rajd Wisły jest wyjątkowy. W tym sezonie zawody są jednocześnie rundą trzech cykli – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. To oznacza, że 63. edycja „Wisełki” ma bardzo bogatą obsadę. Na asfaltowych trasach w Beskidach pojawią się nie tylko współczesne samochody, ale także i piękne auta sprzed lat, w tym takie legendy, jak Audi Quattro, Fiat 131 oraz polskie konstrukcje, np. FSO Polonez 2000.

ŹRÓDŁO, ZDJĘCIE: http://wisla.rsmsl.pl/
FOT. Janusz Boruta

Czytaj więcej