Czytasz: Karetka dla Jaworzna
Nowa karetka w jaworznickiej flocie. Pomógł TAURON.

Budują chłodniĘ i Wspierają szpital 

Fundacja TAURON przekazała Szpitalowi Wielospecjalistycznego w Jaworznie 200 000 zł na zakup nowoczesnej karetki transportowej. Dodatkowy samochód ma poprawić jakość i niezawodność świadczeń udzielanych mieszkańcom miasta, w tym również pracownikom grupy TAURON, która na terenie Jaworzna posiada elektrownie i kopalnię.

- Jaworzno to ważny obszar działalności dla Grupy TAURON. Tu powstaje nasza flagowa inwestycja, czyli blok 910 w Elektrowni Jaworzno. Wspieranie zakupu sprzętu dla Wielospecjalistycznego Szpitala to działania podejmowane z myślą o jego mieszkańcach - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Szpital w Jaworznie to placówka udzielająca ponad pięćdziesięciu tysięcy porad specjalistycznych i hospitalizującą ponad trzydzieści tysięcy pacjentów w ciągu roku. Zakres działań jest zróżnicowany i obejmuje m.in. transport pacjentów hospitalizowanych w szpitalu do miejsca ich zamieszkania po zakończeniu leczenia, przewóz chorych na konsultacje czy też do innych jednostek ochrony zdrowia celem kontynuacji leczenia.

Usługi transportowe mają też coraz większe znaczenie w przypadku osób starszych. To wciąż rosnąca grupa pacjentów poddawanych hospitalizacji. W ich przypadku, transport samochodem specjalistycznym w towarzystwie pracownika medycznego często jest koniecznością. Zakup nowoczesnej karetki pozwoli na sprawną realizację tego typu zleceń.

- Pomoc w zakupie karetki to istotne wsparcie dla Szpitala, przekładające się poprawę jakości i niezawodności świadczeń udzielanych pacjentom. Mieszkańcy Jaworzna i wszyscy pacjenci korzystający z jej usług, uzyskają dzięki temu dostęp do nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu – mówi dr n. med. Józef Kurek, dyrektor szpitala. 

Współpraca pomiędzy jaworznickim szpitalem a Fundacją TAURON rozpoczęła się w 2012 roku. Od tego momentu dofinansowano m.in.: modernizację oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Urologii i Onkologii Urologicznej oraz zakup nowego, specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej (zestaw do operacji laparoskopowych).

Źródło: TAURON

Czytaj więcej