Czytasz: W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki

W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki

Kard. Nycz: bez Adwentu nie ma głębokiego spotkania z Jezusem w święta Bożego Narodzenia.

Bez Adwentu nie ma głębokiego przeżycia spotkania z Jezusem w święta Bożego Narodzenia - zwraca uwagę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w specjalnym słowie na tegoroczny Adwent. Rozpocznie się on w niedzielę 3 grudnia.

Adwent - symbole i zwyczaje

Adwent 2017 wyjątkowo krótki

- W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki, dlatego musimy go przeżywać niezwykle intensywnie. Musimy zrobić wszystko, by nie pozwolić go sobie zabrać, zbyt wcześnie przechodząc do atmosfery świąt Bożego Narodzenia - podkreśla metropolita warszawski w przesłaniu przekazanym w sobotę PAP.

Zachęca w nim rodziny do uczestnictwa w liturgii adwentowej, by "przez roraty i rekolekcje dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia".

Adwent 2017 rozpoczyna rok liturgiczny

Hierarcha zwraca też uwagę, iż Adwent rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny.

- Ten rok 2018 będzie niezwykle ważny w Kościele, ale też niezwykle ważny w naszej ojczyźnie. Będziemy przeżywać setną rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych domach, rodzinach, w naszej pracy, w naszej Polsce spróbujmy łączyć dwa wymiary: modlitwę i czyn, pobożność i codzienność - podkreśla.

Nawiązując do hasła nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który rozpoczyna się od Adwentu - "Napełnieni Duchem Świętym", kard. Nycz przypomina, że "owocem Ducha jest miłość, przebaczenie, zgoda".

- Tego wszystkiego w życiu naszym i naszych bliskich oraz w życiu naszej ojczyzny tak bardzo nam potrzeba. Właśnie to, chrześcijanin, człowiek żyjący wiarą może wnieść do życia społecznego – konkretne postawy, które budują jedność, pokój, zgodę i miłość - zaznaczył metropolita warszawski.

(PAP)

Czytaj więcej