Czytasz: Karambol pod Częstochową! (AKTUALIZACJA)
Zderzyło się sześć pojazdów jadących w kierunku Warszawy. Policja wyznaczyła objazdy.

Aktualizacja:

Karambol na DK 1 pod Częstochową - 3 dorosłych i 2 dzieci w szpitalu

Jedna ciężarówka i pięć samochodów osobowych zderzyło się w piątek około południa na drodze krajowej nr 1 w Lubojence pod Częstochową. Jak podała policja, pięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało przewiezionych do szpitala. Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana.

Jak podała PAP st. asp. Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji, do zdarzenia doszło na remontowanym, zwężonym odcinku DK 1 – w miejscu, gdzie budowana jest autostrada A1. DK 1 - tzw. gierkówka - to przelotowa trasa Katowice-Warszawa.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych (remont) i najechał na tył samochodu osobowego. To z kolei spowodowało falę następnych uderzeń na kolejne samochody osobowe. Łącznie z ciężarówką – zderzyło się sześć pojazdów.

Do szpitala przewieziono trzy osoby dorosłe oraz dwoje dzieci. Kaczyńska nie ma jednak informacji o ich stanie zdrowia.

Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana. Na miejscu pracują policjanci. Wyznaczono objazd na drogę krajową nr 91 - na Radomsko. Według Kaczyńskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w najbliższych godzinach.

Drugi karambol na DK1 w tym tygodniu

To drugi w tym tygodniu karambol na DK 1 w okolicach Częstochowy. We wtorek na również remontowanym i zwężonym odcinku drogi w Kościelcu zderzyło się siedem samochodów, w tym dwa ciężarowe. Trzy osoby trafiły do szpitala. (PAP)

autor: Agnieszka Kliks-Pudlik

Wcześniej pisaliśmy:

Pod Częstochową na DK1, na wysokości Korwinowa, w drodze na Warszawę zderzyło się sześć samochodów.

Ciągnik z naczepą najechał na samochód osoby, ten uderzył w kolejny i tak w kolizji wzięło udział sześć pojazdów. Cztery osoby, w tym dziecko, przewieziono do szpitala. Wyznaczono objazdy drogą 91 w kierunku Warszawy.

Czytaj więcej