Czytasz: Nocny armagedon pod Częstochową (AKTUALIZACJA)
Pod Mykanowem zderzyło się pięć samochodów. Dwie osoby spłonęły.

Aktualizacja:

Utrudnienia na DK1 do czwartku

godz. 13:00

Jak informuje śląska drogówka, utrudnienia na DK1 mogą potrwać do czwartku. Po nocnym wypadku, w środę rano na wysokości Mykanowa k. Częstochowy zablokowana jest DK 1 w kierunku Katowic. W zderzeniu trzech ciężarówek i dwóch aut osobowych śmierć poniosły dwie osoby, cztery trafiły do szpitali.

- W związku z trwającymi pracami policji utrudnienia potrwają co najmniej do późnych godzin wieczornych. Niewykluczone, że prace zakończą się dopiero w czwartek - informuje dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego Śląskiej Komendy Policji

Tragiczny wypadek na DK1 w Mykanowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Początkowo służby ratownicze sądziły, że zderzyły się trzy ciężarówki i samochód osobowy. Nad ranem, gdy ugaszono pożar jednej z ciężarówek, okazało się, że pod naczepą znajduje się jeszcze jeden, zmiażdżony i zwęglony samochód.

- W spalonym wraku znajdowały się zwęglone zwłoki dwóch osób - poinformowała rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska.

Karambol na DK1. Dwie osoby nie żyją, cztery poszkodowane

Ciężarówka, która przygniotła samochód osobowy, całkowicie spłonęła. Dopiero po ugaszeniu pożaru i podniesieniu resztek naczepy strażacy dojrzeli znajdujące się pod spodem zmiażdżone auto, a w nim zwłoki ofiar.

Karambol na DK1 w Mykanowie:

Fot. Pomoc Drogowa Wal-Car Ratownictwo Drogowe

Do wypadku na DK1 w Mykanowie doszło krótko po północy z wtorku na środę. Do szpitala trafiły cztery poszkodowane osoby. Na razie nie ma informacji, w jakim są stanie.

Wypadek w Mykanowie. DK1 zablokowana w kierunku Katowic

Jak poinformowała podkom. Ladowska, czynności policyjne na miejscu wypadku potrwają jeszcze co najmniej kilka godzin. Policjanci wytyczyli objazd w kierunku Katowic; na skrzyżowaniu poprzedzającym miejsce wypadku policjanci kierują kierowców na lokalne drogi.

Ruch DK 1 w kierunku Łodzi i Warszawy odbywa się normalnie. Policjanci apelują do jadących tamtędy kierowców, by nie doprowadzali do groźnych sytuacji poprzez hamowanie i przyglądanie się akcji, ponieważ spowalnia to ruch i zwiększa ryzyko kolejnych wypadków. (PAP)

Wcześniej pisaliśmy:

O godz. 1:04 na 463 km DK1 w okolicach Mykanowa w kierunku do Katowic doszło do kolizji czterech samochodów. Kolejno wpadały na siebie trzy TIR-y i dwa samochody osobowe. TIR przewożący styropian zapalił się. Dopiero po ugaszeniu pożaru, pod jego naczepą znaleziono zmiażdżony i spalony samochód osobowy z dwoma pasażerami w środku. Cztery osoby ranne przewieziono do szpitala.

Wypadek na DK1 w Mykanowie pod Częstochowie:

zdjęcia: Informacje drogowe Katowice i okolice i OSP Mykanów

Jak informuje śląska policja na miejscu wciąż usuwane są skutki wypadku. Wytyczono objazdy przez Kościelec.

Czytaj więcej