Czytasz: Kąpieliska na Śląsku. Gdzie się wybrać?

Kąpieliska na Śląsku. Gdzie się wybrać?

Upały odpuściły. W weekend czeka nas ochłodzenie. Mimo to, otwierają się nowe baseny i kąpieliska. Gdzie popływamy w tym roku?

Część śląskich i zagłębiowskich kąpielisk już działa. Niektóre zostaną dopiero otwarte. To dobra wiadomość dla dzieci i młodzieży, rozpoczynającej wakacje. Pierwszy dzień laby można spędzić w Rybniku i w Tychach. Pogoda na razie nie sprzyja kąpielom, ale z początkiem przyszłego tygodnia na Śląsku ma się pojawić słońce.

Chwałowice

Zgodnie z zapowiedziami, wraz z początkiem wakacji uruchomiony zostaje basen odkryty w Rybniku-Chwałowicach (ul. 1 Maja 75).

– Od soboty, 23 czerwca zapraszamy wszystkich do korzystania z tego obiektu. Wszyscy, którzy tam się pojawią, będą mogli skorzystać m.in. z basenu dla pływających, brodzika, boiska do siatkówki plażowej czy placu zabaw – mówi Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u.

Basen w Chwałowicach będzie czynny od 10 do 18, a w weekendy od 9 do 18. Bilety w cenie 5 i 7 zł.

Ruda

26 maja otwarto Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy „Ruda” w Rybniku. Wszyscy, którzy odwiedzą "Rudę" mogą skorzystać m.in. z trzech niecek basenowych, wodnego i tradycyjnego placu zabaw, zjeżdżalni czy boisk do siatkówki. Basen będzie czynny do września. Ceny wejściówek pozostają na ubiegłorocznym poziomie – w maju i wrześniu będą kosztować 4 i 6 zł, w czerwcu, lipcu i sierpniu 4-12 zł. Będą też karnety na 5 i 10 wejść (25-100 zł). Można wypożyczyć leżak (7 zł / dzień).

Pniowiec

Od 16 czerwca działa kąpielisko na rybnickim Pniowcu. Kąpielisko będzie nadzorowane w godz. od 10 do 18. Aby podnieść komfort z jego korzystania, wcześniej nawieziono piasek na część nabrzeża i przygotowano 50-metrową plażę. Przygotowano także oświetlenie, zainstalowano monitoring, pojawiły się toalety. Na wyznaczonych miejscach będą mogły funkcjonować foodtrucki.

Paprocany

W sobotę sezon letni rozpoczyna kąpielisko i wodny plac zabaw na terenie OW Paprocany w Tychach. Czynny będzie także plac wodny.

Kąpielisko będzie czynne w godz. 10-18, a plac wodny - 10-19.  Korzystanie z obu atrakcji jest bezpłatne. Na Jeziorze Paprocańskim można też wypożyczyć  rowery wodne i kajaki.

Na Basenie Miejskim przy ul. Edukacji w wakacje obowiązują zniżki dla dzieci i studentów w godz. 8-17. Godzina kosztuje 3, a dwie godziny – 5 zł.

Stawiki

Warto wybrać się też na sosnowieckie Stawiki. Działa tam Aquator, czyli najnowsza atrakcja ośrodka Wake Zone Stawiki. To wymarzone miejsce dla miłośników wakeboardingu, czyli płynięcia po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.

Wiele osób przychodzi na Stawiki nie po to, by spróbować swoich sił na desce. Lubią atmosferę tego miejsca, tutaj odpoczywają i patrzą na to, co dzieje się na wodzie. Mogą też poplażować i wykąpać się w stawie. 

Bugla

25 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach otworzy basen Bugla. 

Bugla to sezonowy basen w Katowicach, największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w mieście. Są tu dwa głębokie baseny, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia, jacuzzi, które pomieści 70 osób, a także kompleks boisk do gry w siatkówkę oraz piłkę nożną plażową i punkty gastronomiczne. 

Bugla i Rolna – drugie katowickie kąpielisko - są póki co nieczynne z powodu braku ratowników.

Czytaj więcej