Czytasz: Bielsko-Biała: PiS wygrywa kolejne dni kampanii. Weźmie Bielsko?

Bielsko-Biała: PiS wygrywa kolejne dni kampanii. Weźmie Bielsko?

PiS robi co może, żeby przekonać bielszczan do swojego kandydata na prezydenta. Pozostali kandydaci… jakby spali.

Beata Szydło nie przyjechała do Katowic na ogłoszenie „samo-rządowego” programu PiS dla Śląska. Przyjechała do Bielska-Białej. Po co? Żeby zapewnić, że Przemysław Drabek jest wrażliwy na problemy bielskich rodzin, dzieci i seniorów. Była premier nie szczędziła pochwał pod adresem kandydata PiS.

- Cieszę się, że przewodniczący Przemysław Drabek ma tak wiele dobrych projektów i dostrzega priorytetowość polityki dotyczącej rozwiązywania problemów społecznych. Nie zawęża się do projektów rządowych. Sam inicjuje wiele inicjatyw. A przecież potrzebne są tutaj dobre szpitale, dobre szkoły czy dostępność komunikacyjna - mówiła wicepremier Beata Szydło.

Pozostali działacze PiS też dwoją się i troją, żeby wesprzeć kampanię Przemysława Drabka. Najaktywniejszy jest minister Stanisław Szwed. Zaprasza protegowanego na każdą rządową inicjatywę w Bielsku. Od otwarcia komendy policji, przez dożynki, po spotkania z mieszkańcami.

A sam Przemysław Drabek konsekwentnie buduje swoją rozpoznawalność w mieście. Najpierw sprytnie wykorzystał wsparcie KSSE rozwieszając plakaty ze swoim zdjęciem. Oficjalnie miał w ten sposób promować konkurs na zmiany w Bielsku. Realnie rozpoczął pre-kampanię jeszcze w marcu. Teraz niemal w tych samych miejscach wiszą kolejne plakaty z jego wizerunkiem. Szef klubu radnych PiS zaprasza na wakacyjne dyżury swoich kolegów. Kolejne pojawią się po wakacjach. Tym razem już oficjalne kampanijne plakaty kandydata na prezydenta. Kandydata, który przy bierności pozostałych wyrasta na lidera w wyścigu do fotela prezydenta miasta.

- Trudno odnaleźć wspólny język między najmłodszymi a najstarszymi. Te relacje są potrzebne. Są kluczem do rozwiązania wielu problemów Bielska-Białej. Oparcie się na rodzinie to myślenie o przyszłości. My w takim miejscu musimy zainwestować w politykę senioralną, ale w i żłobki. Ponad 220 dzieci nie dostało się w tym roku do żłobka. Musimy dawać rodzicom szansę powrotu na rynek pracy - mówił Przemysław Drabek.

- Chcę zachęcić wszystkich samorządowców, byście w swoich planach także postawili na politykę prorodzinną. Inwestujemy w dzieci, pomagamy rodzicom i dbamy o osoby starsze - wtórowała premier Szydło.

Co by nie mówić o sprawowaniu urzędu premiera przez Beatę Szydło, to na prowadzeniu kampanii wyborczej zna się w Polsce jak mało kto. Z sukcesem poprowadziła kampanię Andrzeja Dudy. Przekonała też centrowy elektorat do głosowania na PiS w wyborach parlamentarnych. Teraz postawiła na Przemysława Drabka… przyszłego prezydenta Bielska-Białej?

Czytaj więcej