Relacja

Kamil Stoch znów na podium!

Za nami pierwszy dzień rywalizacji na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Festiwal dalekich lotów wygrał Austriak – Stefan Kraft. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Miłośnicy skoków narciarskich, znów mają powody do radości. Kamil Stoch skokami na odległość 222,5 i 217 metrów, zagwarantował sobie trzecie miejsce. Pierwszy konkurs lotów narciarskich w tym sezonie, wygrał Stefan Kraft (227,5 i 218 metrów), z kolei na drugiej pozycji uplasował się niemiecki skoczek – Andreas Wellinger (234,5 i 222,5 metry).

Po pierwszej serii, najlepsza trójka wyglądała identycznie. Piotr Żyła zajmował 9. miejsce po skoku na odległość 214 metrów. Kolejno na 12. i 13. pozycji znajdowali się Jan Ziobro oraz Maciej Kot. Do serii finałowej zakwalifikował się także Dawid Kubacki. Ta sztuka nie udała się tylko jednemu reprezentantowi Polski. Stefan Hula skończył rywalizację na 36. miejscu.

W drugiej serii Piotr Żyła skoczył 203 metry, co pozwoliło mu utrzymać 9. lokatę. Śrubujący w ten weekend nowe rekordy życiowe Jan Ziobro, również przekroczył punkt konstrukcyjny. Ziobro wylądował w finale na 210 metrze. Na 18. miejscu zakończył zawody Maciej Kot. Dawid Kubacki był 28.

Po lotach w Oberstdorfie Kamil Stoch przekroczył granicę 1000 punktów w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z biało-czerwonych nie pozwala sobie odebrać żółtej koszulki lidera. Na swoim koncie zgromadził już 1038 punktów. Na drugim miejscu jest Daniel Andre Tande (903 punkty). Czołową trójkę zamyka Słoweniec – Domen Prevc (831 punktów).

Już jutro kolejne sportowe emocje! Na 13:30 zaplanowano kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Start pierwszej serii przewidziany jest na godzinę 15:00.