Relacja

Kamil Stoch wygrywa w Wiśle

Na skoczni im. Adama Małysza, właśnie zakończył się pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Najlepszy w rywalizacji okazał się Kamil Stoch, co jest pierwszym zwycięstwem Polaka w zawodach tej rangi na wiślańskim obiekcie.

Za nami półmetek sportowych emocji w Wiśle. Pierwszy konkurs na skoczni w Wiśle Malince wygrał nasz najlepszy skoczek – Kamil Stoch. Zwycięzca 65. Turnieju Czterech Skoczni w pierwszej próbie uzyskał 133 metry, a zwycięstwo przypieczętował skokiem na odległość 124 metry.

Tym samym, Kamil Stoch wywalczył sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, z przewagą 42 punktów nad drugim Domenem Prevcem.

Podium uzupełnili Austriak – Stefan Kraft oraz niemiecki skoczek – Andreas Wellinger.

Piotr Żyła był siódmy. Zawodnik z klubu KS Wisła w pierwszej serii skoczył 126,5 metra, zaś w finale wylądował na 120 metrze. Maciej Kot uplasował się na dziewiątej pozycji.

Już w niedzielę na skoczni im. Adama Małysza drugi konkurs Pucharu Świata. Start pierwszej serii zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Dobre występy Polaków w Wiśle, to ciąg dalszy dobrej passy naszych skoczków. Dla tych, którzy liczą na zakup wejściówki na niedzielne zawody, nie mamy dobrych wiadomości. Zawody będzie można jednak zobaczyć na telebimie w Strefie Kibica w centrum Wisły.